Як вибрати швейцарську зубну щітку?

Зубні щітки діляться на мануальні та електричні, і першим типом користується більшість людей. І приходячи в магазин багато хто з нас звертає увагу не на якості продукту, не на склад, а на яскравий зовнішній вигляд та вартість. Особливо привабливі зубні щітки на акції.

Тому сьогодні ми поговоримо про відмінності швейцарських зубних щіток, і вирішимо, яку ж обрати.

Класифікація щіток:

 

  • Жорсткі щітки. Щоб щітку зробити жорсткішою, кожну ворсинку на робочій частині треба зробити товстішою, через що їх на щітці міститься менше. А це безпосередньо позначається на чищенні – жорсткі щітки за рахунок своєї жорсткості травмують і емаль, і ясна, а за рахунок малої кількості ворсинок ще й погано очищають (всупереч стереотипам, що чим жорсткіше – тим краще).
  • Щітки середньої жорсткості. Вони є основним вибором більшості покупців і вважаються своєрідним стандартом. Але останнім часом стоматологи у всьому світі відмовляються і від них на користь м’яких.
  • М’які щітки. М’яка зубная щетка tello зараз всесвітньо популярна, завдяки великій кількості щетинок. Залежно від моделі, кожна щітка має 4000-6000 тисяч щетинок (для порівняння на стандартних щітках їх 500-700). Зазвичай, виробники таких щіток вказують кількість ворсинок на упаковці.

Які щітки використовувати не рекомендується?

Як ми обговорили, слід відмовитися від твердих щіток, т.к. вони визнані травматичними. Дуже часто в практиці стоматологів зустрічається сильне стирання емалі та клиноподібні дефекти, особливо коли пацієнт чистить зуби неправильно (горизонтальними рухами) та використовує зубні пасти або порошки.

Також слід відмовитися від щіток із натуральною щетиною, які виготовляються зі свинячої щетини. На ній у рази швидше розмножується інфекція, і загалом такі щітки не відповідають сучасним вимогам.

А ось ручки можуть бути будь-якими – хоч із пластику, хоч «натуральні» та «екологічні». Єдине, на що бажано звертати увагу – на ручці не має бути місця для великого пальця – так ви змушені тримати щітку лише в одному положенні, чинячи сильний тиск на зуби (що робити не можна).

І для більшої зручності краще вибирати щітки з маленькими розмірами головки — вони більш маневрені та краще чистять жувальні зуби.

Але пам’ятайте, що яка б щітка не була, важливо правильно чистити зуби.

Сподіваємося, що вам сподобалася публікація. Очікуйте на нові статті вже дуже скоро. До зустрічі!