Як вибрати шпалери в спальню?

Спальня — це приміщення, призначене для відпочинку. Для обробки спальних приміщень найчастіше використовують шпалери. Вибирають шпалери відповідно до загального стилю приміщення. Їх асортимент дуже широкий. Вивчивши характеристики найбільш популярних видів шпалер, відтінки, якість матеріалу, способи поклейки, можна придбати покриття на будь-який смак з урахуванням своїх переваг. Щоб не помилитися з вибором, не зіпсувати дизайн та інтер’єр спальні, необхідно дотримуватися деяких правил.

Також приступаючи до вибору покриття для стін необхідно чітко уявляти, який результат в підсумку хочете отримати, який вид покриттів будете використовувати, яких забарвлень і текстури. Необхідно врахувати довговічність матеріалу, способи поклейки, вартість і практичність.

Види шпалер для стін

Шпалери https://oboi.com.ua/oboi/spalnya/ можуть бути паперові, флізелінові, вінілові, шовкографія, текстильні, склошпалери, фотошпалери. Кожен вид відрізняється експлуатаційними характеристиками:

 

  • Паперові — це найбільш популярний тип шпалер. Вони є екологічно чистим оздоблювальним матеріалом. Основою служить папір, який пропускаючи повітря, забезпечує мікроклімат в приміщенні. Паперові шпалери можуть бути однотонними, з орнаментом або малюнком. Відрізняються дешевою ціною, простотою поклейки.
  • Флізелінові покриття виготовляють з целюлозних волокон. Шпалери схожі на легкий нетканий матеріал. Легко приховують нерівності і шорсткості стін. У міру використання їх можна неодноразово перефарбовувати. При роботі з цими шпалерами клей наноситься тільки на стіну. Флізелін — дихаючий матеріал, дуже підходящий для обробки спального приміщення.
  • Вінілові шпалери виготовляють на флізеліновій або паперовій основі. Вони відрізняються хорошим звукоізолюючим ефектом, вологостійкістю, красивим зовнішнім виглядом. Піддаються миттю.
  • Особливий вид шпалер — це шовкографія. Вони відрізняються розкішним зовнішнім виглядом з колірними плавними переливами. При їх виробництві на флизелинову основу накладаються шовкові нитки. Шпалери гладкі та приємні на дотик. Їм властива зносостійкість і міцність, екологічні у вживанні.
  • Хороший варіант для спальні текстильні шпалери від oboi.com.ua. Це багатошарове покриття, до складу якого входять флізелін, тканина і папір. При виробництві використовуються лляна, бавовняна або шовкова тканини. Відрізняються зносостійкістю, екологічністю, міцністю. Надають спальні елегантний і естетичний вигляд.
  • Склошпалери — це декоративне покриття, що нагадує скловолокно. В процесі виготовлення, скло піддається впливу високих температур. При цьому з нього витягуються волокна, з яких плететься полотно. Випускаються склошпалери тільки білого кольору, так як вони призначені під фарбування. Покриття витримують до двадцяти фарбувань. За хімічним складом вони нешкідливі, несприйнятливі до вигоряння, прості в догляді.
  • Різновид шпалер з нанесеним зображенням, називається фотошпалерами. Для них властива різноманітність зображень, вони не вигоряють на сонці, не бояться вологого прибирання. Основа виконана з паперу гладкої текстури. Шпалери легко приклеюються спеціалізованим клеєм, приховуючи похибки стін. Зображення складається з цілого полотна або декількох частин.

Колірна гама шпалер

При оформленні інтер’єру спальні необхідно правильно підібрати колір шпалер. Вибір кольору стін залежить від дизайну і розміру спальної кімнати. Якщо спальня невеликого розміру вибирайте світлі тони. Вони візуально розширюють простір, освіжають приміщення спальню і роблять приміщення затишним.

У великій спальні добре виглядають полотна синього, зеленого, червоного відтінків. До даної палітри можна підібрати відтінки-компаньйони: сріблястого, світло-жовтого або бежевого кольору.

Якщо в обробці використовуються фотошпалери, то необхідно дотримуватися рівноваги між спокійним загальним тоном і яскравою палітрою фотошпалер.

Займаючись обробкою стін спальні можна комбінувати шпалери, тобто змішувати шпалери різних тонів і малюнків. Це використовується для зонування спальні; приховування недоліків стін; підкреслення індивідуальності приміщення. При цьому спальня виглядає дуже оригінально і стильно. Комбінують полотна без малюнка, з полотнами з орнаментом або малюнком, на тому ж фоні. Головне, щоб шпалери підходили за кольором, фактурою і стилем.