Як вибрати шкільний рюкзак?

Чим молодший школяр, тим важливіше вибрати для нього правильний ранець, адже спина дитини ще недостатньо міцна, щоб носити підручники на одному плечі.
chi_746_a_

Щоб уникнути проблем з хребтом, купуючи шкільні рюкзаки, важливо дотримуватися семи правил.

Форма

Вага шкільного приладдя та книг обов’язково повинна розподілятися рівномірно, тому вибирати варто ранець на двох однакових лямках. Саме так можна знизити навантаження на хребетний стовп і вберегти дитину від сколіозу.

Розмір

Кожна жінка знає: чим більша сумка, тим більше непотрібного мотлоху ви в ній носите. З дитячими рюкзаками це теж працює, тому не варто вибирати занадто великий. Брати ранець на виріст — теж не найкраща ідея, ви ж не можете точно передбачити наскільки дитина витягнеться за рік.

Матеріал

Ідеальний варіант — водонепроникний нейлоновий ранець з міцним каркасом. Зараз випускають рюкзаки навіть з прогумованим дном — підручники залишаться неушкодженими, навіть якщо школяр упустить сумку в калюжу.

Спинка

Ортопедичні ранці, звичайно, коштують дорожче звичайних, але носити їх набагато легше і зручніше. Вага підручників не перевантажує хребет і не відчувається. Крім того, спинка таких ранців оснащена повітропроникною підкладкою, яка не дає спині потіти.

Лямки

М’які і широкі лямки допомагають розподілити вагу рюкзака рівномірніше. Важливо, щоб їх можна було регулювати, але зверніть увагу на сам механізм — рюкзак не повинен самостійно «з’їжджати» вниз, якщо в ньому є підручники. Можна попросити продавця заповнити рюкзак приладдям і перевірити це на практиці.

Ручка

Щоб захистити дитину від спокуси тягнути рюкзак в одній руці, а не на плечах, вибирайте тонку матерчату ручку: повісити на гачок під партою такий ранець простіше простого. А ось нести в руці — не зручно, а значить доведеться закинути його на плечі.

Дизайн

Зрозуміло, що діти самі вибирають, що повинно бути зображено на сумці. Хтось фанат супергероїв, а комусь подавай рожевих поні. Але не забувайте про безпеку. Крім симпатичних картинок на рюкзаку обов’язково повинні бути світловідбиваючі елементи і смуги — чим більше, тим краще!

Можна купити простенькі зошити, дешеві ручки, обійтися без пенала. Але на рюкзаку економити не можна ні в якому разі! Бережіть дітей і будьте здорові!