Як вибрати реабілітаційний центр для наркозалежних?

Статистика пошукових запитів щодо вибору реабілітаційного центру для людей, залежних від наркотиків, дійсно вражає. Найстрашніше полягає в тому, що ці цифри зростають з кожним роком. Як і число жертв, що не знайшли порятунку.

reabilitatsionnyj-tsentrРеабілітаційний центр для наркозалежних dar-med.od.ua надає можливість почати нове життя, позбавлене згубних звичок. На жаль, далеко не кожна сім’я здатна взяти на себе відповідальність за майбутнє хворого родича. Деяким людям простіше замовчувати про проблему і робити вигляд, що в їхньому домі не відбувається нічого особливого. Але там, де з’являються наркотики, завжди настає смута і відчай.

Більш відповідальні люди так само, не завжди в змозі правильно вибрати установу для наркозалежної людини. Багато людей часто довіряють своїх близьких шахраям і шарлатанам. Ті своєю чергою обіцяють золоті гори. Мовляв, вилікуємо швидко і навіть безкоштовно. Це може прозвучати обнадійливо, але не варто поспішати з висновками.

Вибір реабілітаційного центру — це дуже серйозне питання. Він вимагає часу і скрупульозності.

Основні етапи реабілітації

Традиційно наркозалежні проходять дві стадії реабілітації:

 

  • медична;
  • соціально-психологічна.

Перший етап реабілітації включає в себе наступне:

 

  • купірування абстинентного синдрому;
  • зняття ломки;
  • очищення організму.

Термін відновлення наркозалежної людини встановлюється індивідуально і може варіюватися від декількох тижнів до декількох місяців. Хворий потрапляє в стаціонар і знаходиться під наглядом таких фахівців, як нарколог і психіатр.

Другий етап відновлення наркозалежної людини дуже довгий і часом досягає 18 місяців. Зрозуміло, на ці терміни впливає ступінь залежності людини від наркотиків. В окремо взятих випадках соціально-психологічна робота з пацієнтом проходить набагато швидше.

Основна заковика полягає в тому, що наркоманія — погано вивчене явище. Медики вважають її хворобою, а психологи — спотворенням психіки, над яким можна і потрібно працювати. Родичам наркозалежної людини потрібно відразу готуватися до того, що в деяких випадках обидві стадії реабілітації не можуть проходити в одному центрі. Відповідно, потрібно підшукувати кілька різних оптимальних варіантів.

Дуже важливо, щоб лікування проходило комплексно. Тобто, були враховані різні потреби хворої людини, яка зробила непростий крок на шляху до відновлення. Ключовою ознакою хорошого центру є висококласні фахівці різного профілю. Перш ніж відправити близьку людину до лікарів, слід поспілкуватися з ними та уточнити всі хвилюючі нюанси. Це люди, яким важливо довіряти.

Інші поради щодо вибору реабілітаційного центру

Якщо фахівці не викликають довіри, слід віддати перевагу іншій установі. Категорично не рекомендується вірити лікарям, які обіцяють швидке відновлення. Це вірна ознака обману.

Прекрасно, якщо є можливість поспілкуватися з тими, хто вже пройшов реабілітацію в обраному центрі. З іншого боку, чужий досвід не зможе дати ніяких гарантій.