Як вибрати психолога?

Життя сучасної людини насичене стресами, емоційною напругою і рядом інших проблем психологічного характеру. Найчастіше, людина залишається один на один зі своїми проблемами і допомогти в цьому випадку може тільки професійний практикуючий психолог.

shutterstock_1583666181 (1)З якими проблемами працює психолог?

Це лише невелике коло проблем, з якими працює психолог:

 

  • Побудова відносин;
  • Супровід вагітності і пологів;
  • Робота з дітьми та підлітками;
  • Стреси, депресії, фобії, панічні атаки;
  • ПТСР (посттравматичний стресовий розлад): втрата близьких людей, домашніх тварин, розлучення, зрада, насильство;
  • Питання особистісного росту;
  • Питання професійної і творчої реалізації.

Як знайти психолога?

Є кілька варіантів поиска психолога в Киеве, який зможе надати професійну психологічну допомогу:

1. Запитати рекомендації у друзів, колег, знайомих, родичів;
2. Самостійний пошук через спеціалізовані сайти і соціальні мережі;
3. Психологічні заходи: тренінги, семінари, майстер-класи, фестивалі, конференції і т. д.

На що звернути особливу увагу при виборі психолога?

1. Освіта. Освіта повинна бути вищою і профільною. Крім вищої освіти професійний психолог повинен володіти знаннями і досвідом в будь-якому з психотерапевтичних напрямків. Ці знання так само повинні бути підтверджені дипломами та сертифікатами. Як правило, психологи, вибирають для роботи один або кілька напрямків психотерапевтичних шкіл. Не варто звертатися до універсала, який працює відразу у всіх напрямках. Є ймовірність того, що його знання поверхові, тому що вивчити роботу всіх шкіл і напрямків просто неможливо.

2. Особиста, групова терапія, супервізійний супровід. Професійні психологи повинні бути в гармонії з собою. Тому вони повинні постійно проходити особисту терапію і групову. Так само необхідним є супровід супервізора. Ці питання варто з’ясувати відразу, тому що це професійна характеристика психолога.

3. Рекомендації та відгуки. Перед тим, як прийняти остаточне рішення, необхідно ознайомитися з відгуками та рекомендаціями, які може надати психолог своїм потенційним клієнтам. Ці відгуки можна знайти на сайті, де психолог розмістив інформацію про себе, або на його сторінках в соціальних мережах.

4. Належність. Як правило, хороші фахівці є членами професійних асоціацій, організацій, спільнот. Беруть участь в різних громадських заходах і акціях.

5. Ціна. Вартість прийому психолога важлива деталь. Важливо визначити для себе діапазон цін, в рамках яких буде здійснюватися пошук фахівця.

6. Формат роботи і місце розташування. У кожного професійного психолога є графік роботи і запис. Час, який психолог призначає клієнтові повинен бути зручним і не викликати дискомфорту. Крім того, важливо відразу ж уточнити, чи можливо зв’язатися з психологом між зустрічами. Психологи працюють як очно, так і в онлайн форматі.

Крім всіх аспектів, продиктованих логікою, важливо прислухатися до себе і до своєї інтуїції при виборі психолога.