Як вибрати прасувальну дошку?

Прасувальна дошка — один з найважливіших предметів в господарстві хоча б тому, що займає мінімум місця, зменшує час прасування білизни і оснащений безліччю аксесуарів, які допомагають в цьому, не завжди приємному процесі. Ніхто не сперечається, гладити можна на столі або навіть на підлозі, але краще все — таки купити прасувальну дошку, пристосовану виключно для цього.

1 (19)При виборі варто ознайомитися з критеріями вибору прасувальних дощок і особливостями їх конструкції.

 

Основні критерії досить прості:

площа поверхні;
можливість регулювання висоти ніжок;
стійкість вироба на підлозі;
якість покриття;
компактність всієї споруди;
наявність додаткових аксесуарів;
міцність всієї конструкції.

 
В даний час на ринку представлені дві розмірні різновиди прасувальних дощок. Розмір робочої поверхні класичної моделі не перевищує 120х38 см. Це дозволяє прасувати одяг без особливого клопоту, а ось з постільною білизною доведеться потрудитися, що, втім, компенсується її легкістю і компактністю.

Моделі покоління модерн відрізняються збільшеною робочою поверхнею — до 148х45 см. Вони прекрасно підходять для прасування великих предметів гардероба, легкі й компактні, але дитячі речі часом важко натягнути на дошку і випрасувати. Слід звернути увагу на наявність звужених кінців робочої поверхні, хоча б одного.

У будь — якому випадку, купуєте ви класичну чи сучасну модель, зверніть увагу на спосіб кріплення ніжок і інших деталей конструкції. Кріплення заклепками надійно тільки на початку експлуатації. Потім воно розхитується, а виправити становище підручними способами вдається дуже рідко, тому потрібно купувати моделі з кріпленнями на болтах, які завжди можна відрегулювати із застосуванням найпростіших інструментів.

Ніжки

Ніжки є другим за значимістю елементом прасувальної дошки. Від них залежить висота пристрою, його стійкість і компактність. Головною умовою є досить великий рознос точок опори, іншими словами, нижні кінці ніжок повинні знаходитися за межами робочої поверхні. Ніжки повинні бути оснащені наконечниками з пластмаси або гуми, щоб не дряпати підлогу.

Найкращим матеріалом для ніжок служить алюміній. Деякі виробники в гонитві за дизайнерськими рішеннями використовують дерево, але це не кращий варіант, воно збільшує масу вироба, до того ж не завжди оброблене відповідними препаратами, що може стати причиною пожежі. Це, звичайно ж, неприпустимо.

Регулювання висоти може бути двояким — ступінчастим, для якого пропонуються кілька фіксованих рівнів висоти робочої поверхні, і плавним — в цьому випадку можна виставити будь — яке значення без особливого клопоту. Є моделі, які дозволяють гладити навіть сидячи, що дуже зручно для людей з хворобами нижніх кінцівок.

Чохол

Не менш важливим елементом конструкції дошки є чохол. Він може виконувати масу додаткових функцій, але головні з них — захист робочої поверхні від ушкоджень, а також естетична — на красивій дошці і гладити приємніше. Звичайно ж, потрібно вибрати максимально міцний чохол, щоб не довелося міняти його занадто часто.

В основному чохли виготовляються з бавовняної тканини з різними вставками, які допомагають гладити (силіконові, наприклад), а то і зовсім очищають робочу поверхню праски.

Природно, що в процесі використання чохли забруднюються і їх потрібно очищати від пилу і мікроорганізмів. Універсального способу очищення не існує, але нічого складного в цьому немає, застосовується або механічне прання, або хімічне чищення.

Додаткові аксесуари

Сучасні прасувальні дошки обладнані масою аксесуарів, які полегшують процес прасування, та й просто покращують зовнішній вигляд. Підставка для праски зазвичай кріпиться окремо, і служить для того, щоб пристрій не захаращував робочу поверхню, а, крім того, був максимально знижений ризик опіку від контакту з гарячою поверхнею праски.

Пристосування для прасування рукавів — ідеальний аксесуар для власників великої кількості сорочок і блуз. Власне кажучи, це знімна міні-модель, яка приєднується до основної і може бути демонтована в будь-який момент.

Полку для білизни не обов’язкова в комплекті, але значно економить час. Не потрібно відволікатися на перекладання випрасуваних речей в шафу або ще куди-небудь.

Кронштейн для сорочок виконує ті ж функції, що і полка, з одним винятком — сорочки на нього вішають, а не кладуть.

Всі ці аксесуари не обов’язкові, випрасувати білизну можна і без них. Додаткові полиці і підставки потрібні лише для спрощення прасування. Не варто захоплюватися великою кількістю доповнень, які не використовуватимуться, щоб прасувлаьна дошка не перетворилася в незручну і громіздку вавилонську вежу.