Як вибрати пологовий будинок?

Купівля ліжечка і коляски в період вагітності, звичайно, потрібне заняття. Але ще більш важлива справа — це визначитися з пологовим будинком. Того місця, де майбутній мамі допоможуть з появою малюка на світ. На що звернути увагу, і які чинники враховувати при виборі пологового будинку.

 

 

Є три варіанти розвитку подій:

 

 

Sera-una-horita-corta_ampliacion

З початком переймів, ви викликаєте бригаду швидкої допомоги, і вони відвезуть вас в найближчий пологовий будинок.
Якщо у жінки, спостерігалися якісь патології протягом вагітності, і є загроза життю дитини або мами, при пологах, провідний лікар-гінеколог сам направить породілля до пологового будинку, в якому є відповідне обладнання.
Майбутня мама сама вибере пологовий будинок.

 

 
Що потрібно враховувати при підборі пологового будинку самостійно:

 

 

1. Відстань до пологового будинку. Слід оцінити відстань і час, який вам знадобиться, щоб дістатися до місця. Бажано враховувати наявність пробок на дорогах. Якщо матуся народжує не вперше, час від початку переймів до початку народження дитини значно менший.

 

 

2. Платна і безкоштовна лікарня. Якщо майбутня мама збирається народжувати платно, необхідно заздалегідь обговорити всі пункти. У деяких платних перинатальних центрах відсутня реанімаційна палата. І якщо є хоч найменша підозра на ускладнення при пологах і після, від такого варіанту слід відмовитися.

 

 

Якщо жінка збирається народжувати нетрадиційним способом, наприклад, у воді, необхідно упевнитися, що лікарня проводить пологи такого плану і є необхідне для цього обладнання.

 

 

У безкоштовному пологовому будинку вам нададуть на вибір лікарняні кімнати, де ви хотіли б розташуватися після народження малюка.

 

 

• Платні. Це одномісні кімнати, де мама знаходиться разом з новонародженим. Можлива присутність ще когось із родичів: тата чи бабусі. Умови в них дозволяють провести час в комфорті. В них може бути телевізор, холодильник та інша побутова техніка. Інших привілеїв не передбачено. Проходити всі медичні процедури необхідно буде в загальному порядку.

 

 

• Безкоштовні. Кімнати розраховані на кілька людей, зазвичай до 4, якщо дозволяють умови. Можуть бути як покої спільного перебування з малюком, так і роздільного. Всі побутові прилади загального використання знаходяться на поверсі. Санвузол один на кілька палат.

 

 

Що потрібно обговорити з завідувачем лікарем пологового будинку:

 

 

• Чи дозволяється присутність тата або інших родичів на пологах?

 

 

• Чи використовує пологовий будинок техніку раннього прикладання малюка до грудей?

 

 

• Які щеплення сроблять новонародженому?

 

 

• Коли проходять планові санітарні роботи?

 

 

• Що треба мати при собі породіллі, і які речі їй надасть лікарня?

 

 

• Ознайомитись і поспілкуватися з лікарями-акушерами, які приймають пологи. Дуже важливий налагоджений контакт між акушером і породіллею, щоб все пройшло успішно.

 

 

Не полінуйтеся з’їздити в пологовий будинок. Щоб на місці оцінити його переваги і недоліки. Подивитися, скільки людина перебуває на оформленні та як швидко її приймають. Оцінити чистоту приймального відділення та палат. Дізнатися, кого пускають до новоспечених матусь, і що потрібно для цього мати (бахіли, халат, маску).

 

 

Не мало важливий зовнішній вигляд лікарів і медсестер, так як саме вони будуть оточувати вас і дитини в пологовому будинку. У багатьох пологових будинках породіллі одягнені в лікарняний одяг.

 

 

Якщо ви визначилися з пологовим будинком, укладіть з ним договір або поставте печатку на медичній картці. Робиться це для того, щоб бригада лікарів швидкої допомоги відвезла вас саме в цей пологовий будинок.

 

 

Визначившись з пологовим будинком, майбутня матуся знайде душевний спокій. Їй залишиться тільки насолоджуватися приємними клопотами і з нетерпінням очікувати появи на світ своєї крихітки.