Як вибрати перше взуття для дитини?

Якщо ваш малюк почав вставати на ніжки, і ви задумалися про покупку першого взуття для своєї дитини, то ця стаття для вас. Ми розглянемо основні принципи підбору дитячого взуття з точки зору користі для здоров’я. 

g_12e875271a5ba325f8849cfc5557f989До вибору взуття (особливо першого) нам необхідно віднестись з особливою відповідальністю. Незручне і невідповідне взуття може призвести до плоскостопості, а так само до серйозних проблем з хребтом.

Що ми можемо зробити для зміцнення м’язів стопи і формування правильної постави?

 

  • Ходити босоніж. Особливо корисно ходити по піску, що повторює всі форми підошви і склепіння стопи.
  • Носити правильно підібрану обувь для детей, яка має бути зручною.

Як же вибрати дитині взуття? На що звернути увагу? Популярні міфи інтернету і реальність

 

  • Відвідуємо дитячого хірурга-ортопеда. При огляді лікар дасть індивідуальні рекомендації з урахуванням особливостей будови опорно-рухового апарату саме вашої дитини!
  • Визначаємо розмір. Обведіть олівцем ніжку вашого малюка на папері і захопіть аркуш з собою в магазин. З досвіду наших мам ми знаємо, що не кожен малюк дозволить переміряти багато пар взуття.
  • Натуральні матеріали. Коли мова йде про вибір одягу та взуття для дитини, краще зупинитися на натуральних матеріалах. Цей принцип не потребує довгих пояснень. У випадку із взуттям лідирує шкіра. Вона зарекомендувала себе як дихаючий, міцний, м’який і практичний матеріал. Добре, якщо обробка зі шкіри буде і всередині, і зовні.
  • Супінатор. На просторах інтернету дуже популярний міф про обов’язкову необхідність присутності ортопедичної устілки-ступінатора для підтримки стопи в правильному положенні. Дійсно, часто така устілка необхідна і не принесе шкоди, але існує ряд випадків, коли ступінатор шкідливий. Цей момент необхідно уточнити у лікаря.
  • Підошва і каблук. Каблук необхідний. Максимальна висота — 1,5 см. Перевірте, щоб підошва була гнучкою і мала рельєфну форму.
    Задник і носок. Задник в ідеалі не повинен мати грубих швів і повинен бути досить високим, але не вище кісточок, якщо це сандалі. При виборі черевичок зупиняємося на високому заднику (вище щиколотки), щоб зафіксувати гомілковостопний суглоб. Носок вибираємо закритий, щоб наш малюк не пошкодив пальчики.
  • Застібки. Віддаємо перевагу застібкам на липучці або шнурівці. Обидва способи однаково добре фіксують стопу. У плані застібання-розстібання простішою є липучка.