Як вибрати пазли дитині?

Джерелом величезної насолоди і розвитку для дитини може стати вірно підібраний вид пазлів, але якщо завдання виявиться занадто важким для малюка, то він швидко втомиться і у нього пропаде бажання продовжувати гру. Пазли можуть допомогти розвинути моторику рук і зорове сприйняття у дитини, а також когнітивне вміння, яке відповідає за організацію і стратегію при складанні. Завдяки пазлам у дитини з’явиться посидючість і наполегливість, а також задоволення від успішно завершеної гри.

puzzle2Складати дитячі розвиваючі пазли дитина може самостійно, але також до цього заняття можуть підключитися всі члени сім’ї. Це стане відмінним проведенням часу для кожного з її членів, а також допоможе дитині освоїти необхідні навички. Ступінь складності пазлів зазвичай вказується на коробці, але її також можна визначити за кількістю або розміром елементів, ступенем складності зображення і колірною гамою.

Крім того, необхідно враховувати також наявність досвіду малюка в подібних іграх, адже якщо він ніколи раніше не займався збиранням пазлів, йому буде складно осилити картинки з безліччю дрібних деталей. Товщина картону і стійкість до деформації елементів будуть безпосередньо свідчити про те, як довго можуть прослужити пазли розвиваючою грою. Такі розвиваючі ігри цілком можна купувати для дітей від 3-х років, адже це найкращий момент для початку гри з картонними головоломками.

Таким дітям краще підбирати пазли з великими елементами і яскравими зображеннями, якими легко маніпулювати. Дуже важливо в цьому випадку підібрати і тему пазлів, адже дитина набагато швидше включиться в гру, якщо тема буде їй цікава. Діти від 5-ти років зазвичай вже мають певний досвід зі складанням картинок. Їм можна підбирати пазли з набагато більшою кількістю елементів, дозволяючи самостійно справлятися з поставленими завданнями по з’єднанню елементів. Дітям цього віку купують пазли, обведені контуром, що служить їм додатковою підказкою при складанні. Можна також вибрати пазли з такою ж ілюстрацією, як вже є у дитини, але з великою кількістю елементів.