Як вибрати обідній стіл: основні критерії

Центральне місце в кухні або їдальні займає обідній стіл. І це пов’язано не тільки з його значними габаритами, але також з його сакральним значенням. Для багатьох він є символом домашнього вогнища, затишку і єднання. Це цілком обґрунтовано, адже за обіднім столом ми не тільки їмо, але також збираємо сімейну раду, спілкуємося з друзями, відзначаємо свята. Якщо ви тільки облаштовуєте кухню або плануєте заміну старих меблів на нові, то вам буде корисна ця стаття. З матеріалу ви дізнаєтеся, на що слід орієнтуватися при виборі обіднього столу.

342.970 (1)Розмір

Великі, середні, маленькі — обідні столи на сучасному ринку представлені в різних варіаціях розмірів. Щоб не помилитися при виборі, слід орієнтуватися на два критерії:

 

  • кількість членів сім’ї, які будуть регулярно використовувати меблі;
  • площу кухні.

Якщо з першим критерієм все зрозуміло, то з другим трохи складніше. Необхідно дізнатися параметри столу і зіставити їх з площею кухні, щоб подивитися, як добре вписуються меблі, скільки місця займають, скільки вільного простору залишається. Дизайнери навіть рекомендують зробити паперовий макет за розмірами столу і розкласти його на підлозі, щоб максимально прояснити картину.

Форма

Для маленької кухні варто придбати овальний або круглий стіл. Він не має гострих кутів, тому дозволяє розмістити велику кількість людей. Є в ньому і позитивний психологічний аспект, який полягає у відсутності «глави столу». Тому він дозволяє створити на кухні теплу і затишну атмосферу.

Прямокутний стіл ідеально підходить для витягнутої кімнати. Його форма створює простір для вільного переміщення. При необхідності його можна наблизити до стіни.

Квадратний стіл впишеться в кімнату будь-яких габаритів. Досить часто він має розсувний механізм, при використанні якого можна отримати кілька додаткових місць.

Матеріал

Масив дерева — це, свого роду, класика. Столи з цього натурального і якісного матеріалу виглядають солідно і дорого, тому відмінно впишуться в класичний інтер’єр. Органічно доповнять їх стільці для будинку дерев’яні, схожі за кольором і текстурою.

Дешевша альтернатива деревині — шпон, ДСП, МДФ. Столи з них не дуже витривалі, тому для кухні не підійдуть. Під впливом вологи вони почнуть швидко деформуватися. Зате їх можна встановити в їдальні.

Сучасні і стильні обеденные столы виготовляються із загартованого скла. Вони досить довговічні, надійні, витривалі. Відмінні експлуатаційні характеристики поєднуються з доступною ціною.

Вибір хорошого столу для кухні — відповідальний захід, адже меблі недешеві і будуть піддаватися інтенсивній експлуатації. Однак якщо ви будете дотримуватися наведених рекомендацій, то зможете зробити правильний вибір.