Як вибрати логопеда: поради батькам

У вашої дитини проблема з мовленням, і ви задалися питанням, як знайти досвідченого та ефективного логопеда. Як не витратити гроші даремно і захистити дитину від непрофесіонала? Ось 8 позицій, дотримуючись яких, ви зробите правильний вибір.

Кожному з батьків хочеться, щоб його дитина росла здоровою і була успішною в житті. Але мовні розлади заважають дітям освоювати навчальну програму, ускладнюють спілкування з оточуючими, іноді викликають глузування однолітків, негативно впливають на емоційний стан і психіку дитини. На жаль, дітей з мовними дефектами стає все більше, і тому логопед в наші дні — це дуже затребуваний фахівець. Ринок пропонованих логопедичних послуг дуже різноманітний. Логопедичну допомогу можна отримати в дитячих садках, де існують логопедичні групи, на логопедичних пунктах при загальноосвітніх школах, в спеціалізованих школах-інтернатах. Але для зарахування до перелічених установ необхідно зібрати багато документів і пройти медико-психолого-педагогічну комісію, також в них не завжди є вільні місця. Іноді батьки не мають можливості возити дитину в спеціалізовані центри. І тоді доводиться звертатися до приватного логопеда або логопедичного центру. До речі, якщо ви шукаєте логопедичний центр, то радимо перейти на сайт https://promova.center/ вже зараз.

На що ж треба звернути увагу, щоб взаємодія логопеда і вашої дитини було ефективною:

  • Освіта і кваліфікація. Не соромтеся перевірити диплом спеціаліста, це вкрай важливо. Бажано, щоб освіта була спеціальна, вища і очна. Саме при очному навчанні, крім теорії, передбачена широка практика в усіх напрямках логопедичної роботи.
  • Додаткова професійна освіта. Поцікавтеся, які додаткові освітні сертифікати має логопед. Сфера діяльності логопеда настільки широка, що часто проходження додаткового навчання просто необхідне.
  • В яких структурах працював раніше і як довго. Це дозволить вам, вивчивши інформацію про установу, зрозуміти, наскільки вона статусна. Відповідно, визначити професійний рівень фахівців, які працюють в ньому.
  • Досвід роботи. Вкрай важливо знати, чи є у даного логопеда досвід роботи з проблемою, аналогічною вашій. Чим більше досвіду у логопеда у розв’язанні мовної проблеми, тим більше шансів на успіх.
  • Рекомендації та відгуки. Обов’язково вивчіть їх. Увага! На особистому сайті логопеда відгуки можуть бути не завжди об’єктивними. Орієнтуючись на рекомендації знайомих, враховуйте, що всі діти різні, діагнози та мовні проблеми теж різні.
  • Вартість послуги. Оцініть свої фінансові можливості. І не завжди дорогий і ефективний логопед одне і теж.
  • Пробні заняття. Домовтеся про 2-3 пробні заняття. На них ви побачите, чи вміє логопед знаходити контакт з дитиною, яким інструментарієм користується, які технології використовує, чи комфортно дитині на заняттях.
  • Терміни та результативність роботи. Грамотний фахівець не дасть вам повну гарантію швидкого результату, але обов’язково розповість вам про «дорожню карту» і терміни проміжних результатів.

Якщо ви хочете, щоб мовлення вашої дитини було правильним і красивим, якщо ви хочете залучити до роботи над цим справжнього професіонала, скористайтеся нашими порадами.