Як вибрати лампочку?

Ще десять років тому ви не ламали б голову, щоб придбати лампочку. Вибір був невеликий. Єдине над чим довелося б подумати, це потужність від 40 до 100 Вт.

24eff473f0ca0032123d0602ae58cddfСьогодні різноманітність лампочок просто вражає. На ринку з’явилися і світлодіодні й енергозберігаючі. Можна вибрати холодне або тепле світло.

На що звертати увагу, коли купуєте лампочки. Давайте розбиратися разом.

Параметри та типи лампочок

Параметри лампочок:

 

 • Ефективність. Є зовсім неефективні, які дають мало світла, але дуже сильно нагріваються. Це лампочки розжарювання.
 • Світловий потік. Він вимірюється в люменах. Чим їх більше, тим яскравіше буде світити лампочка.
 • Індекс передачі кольору. Гарну передачу кольору дають звичайні лампочки розжарювання, а ось світлодіодні ні.
 • Пульсація або миготіння. Деякі лампочки блимають, але дуже швидко, що людське око цього не помічає. Але вони неприємні й від них настає швидка втома.
 • Термін служби. Світлодіодні лампочки найдовше, менше служать галогенні й лампочки розжарювання.

Типи лампочок:

 

 • Лампи розжарювання. Вони довго були нашими супутниками. Але, на жаль, вони служать не довго. У них приємне світло і вони не виділяють нічого шкідливого
 • Лампи галогенні. Їх використовують у квартирах і будинках, також ставлять в фари машин, оформляють за допомогою них вітрини. Лампи заповнені спеціальним газом з додаванням різних парів. Завдяки цьому краще відбувається світіння.
 • Світлодіодні лампи. Такі лампи набирають все більшої популярності. Вони добре світять і добре економлять гроші. Застосовують їх зараз не тільки в житлових приміщеннях, але і на вулицях, в офісах, в автомобілях. Усередині них встановлена плата, і до неї кріпляться світлодіоди. Світлодіоди дають хороше рівне світло.

На що звернути увагу?

Основні моменти:

 

 • Цоколь. При виборі лампочки за даним посиланням bulb.ua/lampochki/ звертайте увагу на цоколь. Для домашніх умов він, як правило, ділиться на два види Е-14 та Е-27. У продажу є перехідники з одного цоколя на інший.
 • Потужність. Вибирати потужність лампи потрібно виходячи з того, куди вона буде ставитися. Ці параметри вказані на упаковці світильника, на лампочці або на плафоні.
 • Форма і розмір. Лампочки бувають різних форм і розмірів. Форма може бути у вигляді груші, кулі або свічки. Якщо важливе значення має світло і вигляд, то краще вибирати світлодіодні варіанти. Вони можуть бути як у формі свічки, кулі та інші.
 • Напруга. В цілому лампи призначені для роботи звичайної мережі з напругою 220 В. Якщо мова йде про промислові лампи, то вони можуть бути підключені до мережі 380 В. Маркування підкаже вам, де може працювати лампочка: AB — змінний струм, DC — постійний струм. Необхідне підключення до блоку живлення.
 • Регулювання яскравості. Це можливо за допомогою спеціальних вимикачів, які називаються димерами. За допомогою поворотного регулятора, можна налаштовувати яскравість освітлення. Можна зробити приглушене світло для відпочинку, а яскраве для роботи. Лампи розжарювання і галогенні прекрасно працюють з такими регуляторами. А ось світлодіодні ні.

Що дозволить заощадити?

Якщо у вас є світильник на робочому столі, який працює до 3-х годин на день, то туди сміливо ставте енергозберігаючу лампочку. А якщо говорити про лампочки, які ми включаємо нечасто, наприклад, в коморі, на горищі, то туди можна повісити звичайну лампу розжарювання.