Як вибрати кухню: всі нюанси від зручного планування до кращого кольору

Кухня — місце знакове. Від неї часом залежить атмосфера всього житла. Тут не тільки готують їжу, але і коротають сімейні вечори, приймають гостей. Кухня повинна бути практичною, функціональної, затишною і красивою одночасно. У цій статті ми разом з вами спробуємо зрозуміти, як облаштувати ідеальну кухню.

Почнемо «від грубки», тобто з вимірювань.

Більше про те, як вибрати кухню правильно, та дізнатись всі нюанси вибору — від зручного планування до кращого кольору — ви можете, якщо звернетесь на сайт https://mekado.com.ua/category/kuhni.

Що являє собою ваша кухня?

Уважно огляньте його, намагаючись не упустити ніяких деталей. Площа приміщення — перший параметр. Його конфігурація — квадратна, прямокутна, вузька. Може, на кухні є балкон або лоджія? Чи є на кухні ніші, комора? Де розташовані двері і вікно? Тепер пора озброїтися рулеткою і зробити необхідні заміри. Результати зафіксуйте на папері. Відразу розмічаємо вікна, двері, вентиляцію та інші комунікації з фіксованим місцем розташування.

Складаємо проект, на якому намічаємо основні продукти харчування: плита, яка залежить від газової труби і витяжки, мийка, яка залежить від комунікацій. Це константа, навколо якої будується інша планування.

Далі вам треба розташувати:

  • Холодильник, який повинен знаходитися на відстані від джерел тепла.
  • Втілюємо правило «золотого трикутника» — плита, раковина, робоча зона. Це зробить ваші пересування по кухні більш раціональними. При цьому пам’ятайте, що між плитою і мийкою необхідно залишити відстань.
  • Прикидаємо розстановку решти меблів щодо вікна і двері.
  • Які побутові прилади будуть знаходитися на кухні — це теж треба врахувати заздалегідь, щоб накидати схему електророзводки і намітити розетки і вимикачі.
  • Якщо кухня має складне планування (ніші, незручні кути, еркери), обов’язково продумайте заздалегідь, як ви зможете використовувати цю площу.

Визначаємося з обстановкою

Наступним етапом треба буде вирішити, які меблі буде стояти на кухні. Чи буде це кухонний гарнітур або ви будете купувати полиці і шафи окремо. Скільки вам потрібно шаф, полиць і тумбочок? Чи потрібен на кухні обідній стіл? Чи планується барна стійка? Вам потрібні навісні шафи або ви плануєте обійтися без них?

Що ще ви хочете розмістити на кухні? Диван? Стільці? Телевізор? Посудомийну або пральну машину? Скільки і яких буде світильників? Де вони будуть розташовані? Питань маса, як бачите, і все це треба передбачити ще на стадії проектування.

Складання проекту

Ну а тепер розставляємо меблі, і почати треба з нижнього ярусу. При цьому майте на увазі:

  • Миття, плиту і робочу зону розташуйте на одній лінії, так набагато зручніше.
  • Робоча зона — між плитою і мийкою — розташування, перевірене роками.
  • Холодильник ставимо подалі від плити.
  • У нижньому ярусі розташуйте всі розетки і вимикачі.
  • Верхній ярус, якщо він потрібен, по ширині не повинен перевищувати нижній, інакше порушиться ергономіка кухні, а також неминучі травми.

Є кілька основних типів розміщення меблів на кухні: лінійне, п-образне, кутове і паралельне.