Як вибрати кросівки або кеди

Кеди і кросівки — взуття, яку спочатку створили для спорту і активного відпочинку. Зараз спортивне взуття вважається найзручнішою і універсальною, тому є практично в кожному гардеробі.

Кеди і кросівки бувають для різних видів спорту та повсякденного носіння, холодного і теплого пори року — від цього залежать матеріали, з яких вони зроблені.

Чим відрізняються чоловічі та жіночі моделі

Стандартний розмірний ряд чоловічих кросівок зазвичай починається з 38 розміру, а жіночих — з 34.

У чоловічих кросівок більш жорстка підошва, яка розрахована на більшу вагу. Ширина п’яткової і шкарпетки в чоловічих кросівках не сильно відрізняється, на відміну від жіночих моделей. Устілка — товща і щільна, шнурки — товщі і міцніше, ніж в жіночих моделях.

У жіночих кед violeta-wonex зазвичай більш вузька колодка, посилені амортизуючі елементи, тонкі і легкі внутрішні устілки, вузькі шнурки.

Дизайн чоловічих кросівок і кедів частіше виглядає більш стриманим, ніж у жіночих моделей, відрізняється меншою кількістю принтів і декору. Традиційно чоловіки приділяють більше уваги практичності і зручності моделі, а жінки — зовнішнім виглядом, відповідності трендам і сполучуваності з гардеробом.

Чим відрізняються кросівки і кеди

Кеди придумали на початку XX століття, на 20 років раніше, ніж кросівки. Вони відрізняються плоскою суцільний підошвою з вулканізованої гуми та виділеної прямої носочной частиною, покритої гумою. Спочатку їх робили тільки високі, з текстильним верхом, зараз можна зустріти також замшеві і шкіряні, низько обрізані.

У кросівок двошаровий підошва з полімерів і синтетичної гуми з каучуком. Така конструкція дозволяє робити спеціальні амортизуючі вставки, щоб у взутті було зручно займатися спортом. Носок не відділяється від основної частини і зроблений з того ж матеріалу, що і вся поверхня: замші, шкіри, текстилю. Класичні кросівки не дістають до щиколотки і закривають тільки стопу.

І кеди, і кросівки діляться по сезонах: є легкі моделі на кінець весни і літо, демісезонні для весни та осені, а також утеплені для зими.

У жіночих кросівок і кедів бувають моделі на танкетці. Такі моделі створюють імітацію каблука і дозволяють здаватися вище.

Для чого вони підходять

Кеди — зручна повсякденне взуття, але їх не рекомендують для занять спортом, так як вони погано утримують стопу. Вони стануть в нагоді там, де потрібно щільне зчеплення підошви з поверхнею, наприклад в скейтбордингу. На відміну від кедів, кросівки створюють для різних видів спорту.

Баскетбольні кросівки високі і щільні, з гарною фіксацією голеностопа і амортизацією, щоб не було ризику підвернути ногу.

Тенісні кросівки характеризуються посиленими бічними частинами і хорошими амортизаційними якостями, щоб приймати навантаження від численних стрибків.

Волейбольні кросівки створені, щоб забезпечити хороше зчеплення з підлогою і захист від розтягувань під час перебіжок і стрибків.

Бігові кросівки низькі і найлегші, забезпечені гнучким носком і жорсткої п’ятою, добре вентилюються.

Кросівки для фітнесу низькі, легкі, з тонкою і гнучкою підошвою. Добре пропускають повітря і дуже зручні.

Повсякденні кросівки легені, міцні, добре фіксують ногу. Амортизатор на п’яті і спеціальна устілка знижують навантаження на стопу

Трекінгові кросівки набагато міцніше інших видів, з жорсткою основою і підметкою, нековзною підошвою з агресивним малюнком. Добре фіксують стопу і захищають її.