Як вибрати косметолога: 5 важливих правил

Рано чи пізно кожен з нас замислюється про відвідування косметолога. І чим раніше це зробити, тим краще — адже завжди простіше попередити старіння, ніж боротися з його помітними проявами.

Kak-vybrat-kosmetologa-800x350Але як вибрати того, кому можна довірити свої красу і здоров’я? Насправді все досить просто. Ця стаття допоможе вам з цим.

Кваліфікація

Важливо розуміти різницю між косметологом-естетистом і лікарем-косметологом. Перший не має медичної освіти та може проводити тільки, так звані, побутові косметичні процедури: масаж (не лікувальний), різні маски та скраби, легкі пілінги, прості апаратні процедури, професійні маніпуляції для догляду.

Все, що пов’язано з лазерними та ін’єкційними методиками — тут вам потрібно йти до лікаря-косметолога, у якого обов’язково повинна бути медосвіти (хоча б середня).

Важливо, щоб з вашою шкірою працював кваліфікований фахівець, а не людина з парочкою сертифікатів, отриманих під час презентації нового препарату. Тому не соромтеся запитати під час первинної консультации косметолога в Киеве про регалії косметолога і зажадати підтверджуючі документи.

Зовнішній вигляд

Вираз «швець без чобіт» в даному випадку не працює. Лікар, який проводить процедури краси, не може виглядати недоглянуто. Мова йде не про зачіску, одяг і параметри фігури (але і це важливо), а про стан шкіри людини. Якщо вам збирається робити ін’єкції проти мімічних зморшок фахівець з овалом обличчя, який поплив і глибокими складками на обличчі, то краще підшукати іншого.

Спілкування

Не менш важливо, щоб між вами й лікарем відразу ж встановився невимушений діалог. Не соромтеся задавати незручні або «дурні» питання — справжній професіонал спокійно відповість на всі.

І зверніть увагу на те, які питання косметолог задає вам. Чи цікавиться він наявністю у вас хронічних захворювань, алергічних реакцій, а також особливостями вашого організму. Більш того, лікар повинен скласти повноцінну програму лікування, а не призначати з порога якісь процедури. Фрази з серії «це потрібно робити всім» — повинні насторожити вас.

Будь-який нормальний лікар спочатку призначить і проведе вам попередню консультацію, де оцінить стан вашої шкіри й навіть може зажадати аналізи або результати інших досліджень. А вже потім мова піде про конкретні варіанти вирішення вашої проблеми.

Препарати

На всі препарати повинні бути сертифікати автентичності. Особливо це стосується ін’єкційної косметології. При контурній пластиці, біоревіталізації, ботулінотерапії та інших процедурам з використанням шприца. Лікар повинен розкривати й набирати препарат виключно у вашій присутності! Краще відмовитися від процедури, якщо вас запевняють, що упаковку відкрили буквально перед вашим приходом.

Кабінет

Кабінет лікаря повинен бути стерильним і оснащеним всім необхідним обладнанням. І так, це повинен бути саме кабінет в клініці або медичному центрі, а не в сумнівній перукарні в сусідньому будинку.

І вже тим більше хороший лікар-косметолог не повинен приходити до вас додому або приймати у себе — в таких умовах неможливо підтримувати необхідні стерильні умови.