Як вибрати корисну іграшку для дитини?

Розвиток наших дітей завжди пов’язаний з ігровим процесом, тому що вивчаючи світ у грі, вони дізнаються про нього багато нового і цікавого. Творчі здібності, вміння висловлювати свої почуття і емоції, спілкуватися і пізнавати своє «я» — все це реалізує гра. Як вибрати правильні і корисні дитячі іграшки для вашої дитини, щоб дані процеси формування особистості малюка пройшли на належному рівні? Детальніше в даній статті.

activitycentre1Вибір іграшки, як правило, відбувається спонтанно: сподобалася малюкові, сподобалася батькам, влаштувала ціна. Вибирати іграшки за такими принципами безсистемно і це може перетворитися на суцільну і нескінченну витрату грошей. Тому першим кроком у виборі правильної іграшки для вашого малюка буде прояв пильності при покупці. На що слід звернути увагу в першу чергу?

Зверніть увагу, що замовити кращі дитячі іграшки в Україні ви можете на сайті ekids.ua швидко та вигідно!

Функціональні особливості

Основною функцією іграшки для дитини прийнято вважати активізацію діяльності малюка, як розумової, так і фізичної. Тому іграшки підрозділяють на дві категорії:

1. Ті, які допоможуть дитині визначитися з нормами відносин між людьми, тобто сформують її соціально-особистісні орієнтири. У цю категорію відносять всілякі ляльки, сюжетні іграшки. Набори для гри в різні професії, а також всілякі тварини.

2. Ті, які допоможуть дитині визначитися зі способами і алгоритмами дій по відношенню до різних предметів. У цю категорію відносяться іграшки, виконані у вигляді їжі, кухонного начиння, механічних приладів, а також ті, які сприяють розвитку інтелектуальних здібностей малюка, такі як пазли, мозаїки, кубики та настільні ігри.

Головним орієнтуванням серед усього цього різноманіття стануть вікові рамки, а також як не дивно, величина іграшки. Занадто громіздкі іграшки не викликають у малюка активізацію діяльності, адже для нього вони, як декор кімнати. Великим плюсом стануть і прекрасні технічні якості — якщо кільце від пірамідки важко одягається то, швидше за все дитина закине таку складну для неї гру.

За якими ще критеріями, крім функціоналу, потрібно відбирати іграшки для дитини? Існує кілька правил:

1. Доступність і простота. Чим менше кілець, шнурків і гудзичків на цьому милому м’якому слонику з латками у вигляді вушок, тим більше шансів, що дитина візьметься розглядати візерунки на цих латках, а значить почне вивчати кольори і форми, а не розгубиться у величезному різноманітті прикріплених девайсів, здавалося б, для розвитку. Тут принцип один — краще щось одне, але цікаве.

2. Інтереси дитини. Звертайте увагу на тваринок, яких любить ваш малюк, можливо, йому подоються коні або зайці? Тоді будьте впевнені, що він може дуже засмутитися, не побачивши м’якого зайчика в подарунок.

3. Діяльність. Про це було вже сказано вище, однак, слід запам’ятати, що іграшки повинні бути підібрані такі, з якими можна що-небудь робити: гризти, перекладати з ручки на ручку, вертіти, крутити. Основне правило тут — безпека. Обов’язково перевіряйте перед покупкою, чи надійно закріплені всі маленькі деталі, інакше результат може бути плачевним.

4. Самостійність. Іграшка повинна бути дитині зрозумілою і що особливо важливо, з нею дитина повинна гратися самостійно. Не купуйте тільки ті іграшки, з якими ви будете допомагати гратися дитині, нехай ваш малюк буде автономним в процесі гри. Тому при виборі іграшки перевірте, чи зможе дитина утримувати її в ручках, чи зручно їй буде натискати всі кнопочки самій.

5. Етичний і естетичний аспект. Тут ви зіткнетеся з тим, що на сьогоднішньому ринку не всі іграшки формують в дитині вічні якості, такі як любов, доброта, співчуття і дружелюбність. Ринок сьогодні завалений величезною кількістю агресивних, байдужих, і навіть жорстоких іграшок. Чого тільки вартий набір хірурга з мертвою собачкою, в якому дитині відводиться роль патологоанатома?! Тому завдання бітьків розвивати в дитині гуманність, тому потрібно вкрай обережно ставитися до вибору іграшок. Вона повинна бути не тільки етичною, але естетично красивою, щоб не травмувати дитячу психіку і не налякати малюка.

6. Безпека. І останнім важливим пунктом є перевірка іграшки на якість і міцність. Чи немає якихось дрібних деталей, які можуть відвалитися/відірватися в процесі гри, чи надійно закріплені дверцята іграшкової шафи? Якщо вас все влаштовує, то рішення просте. Купуємо!