Як вибрати конверт на виписку з пологового будинку?

Якщо ви вперше стаєте мамою і зіткнулися з необхідністю придбати комплект для виписки, давайте коротко і поетапно розберемося, як зробити вибір і покупку. Літній, зимовий або демісезонний?

konvert-kovdra-vyazaniy-48850174910492Кожен конверт на виписку з пологового будинку має свій температурний діапазон. Найкраще вибирати різні конверти для малюків, в залежності від погодних умов:

літній — досить тонкий конверт з бавовняної тканини з одношаровою синтепоновою підкладкою підходить для виписки в теплу пору — з травня по вересень;
зимовий — утеплений конверт на пуху або на овчині, розрахований на температуру до -15 градусів, підходить для виписки в зимовий час — з листопада по лютий;
демісезонний — конверт з плащової тканини на двошаровому синтепоні, розрахований на температуру від -10 до +10, підходить для виписки в осінньо-зимовий сезон.

Існує декілька форматів конверта:

Ковдра. Універсальний варіант: ковдра, яка згортається конусом і закріплюється за допомогою стрічки, блискавки, липучок, кнопок. Таким конвертом-ковдрою часто доповнюють дитячі комплекти в ліжечко. Якщо мама купує конверт для новорожденного на виписку для зими, то в ліжечко вибирається варіант ковдри легший, щоб малюкові завжди було комфортно.
Мішок. Багатофункціональна і красива модель, яка застібається на блискавку або кнопки. Як ковдру в ліжечко її не покладеш, однак в перші місяці життя можна використовувати замість комбінезона для тривалих прогулянок по вулиці і поїздок в поліклініку.
Трансформер. Такий конверт називається трансформером тому, що з часом перетворюється в прогулянковий комбінезон. Окремі моделі можуть використовуватися дуже довго — до року або навіть півтора року за рахунок рукавів і штанин, які пристібаються. Найчастіше оснащуються капюшонами.
Конверт з матрацом. Конверт на виписку з пологового будинку, який відрізняється від стандартного мішка та ковдри тим, що всередину вбудований твердий матрац. Така модель полегшує транспортування малюка і оберігає його хребет від різних потрясінь і навантажень.

Маленький, середній чи великий конверт?

Існує кілька розмірних варіацій конвертів:

малий — від 2,8 до 3,3 кг;
середній — від 3,3 до 4 кг;
великий — від 4 до 6 кг.