Як вибрати кондиціонер

Важко переоцінити важливість кондиціонера. Влітку він охолоджує приміщення, в міжсезоння може його нагрівати, а функція очищення та осушення будь-якої пори року важлива алергікам і всім, хто чутливий до якості повітря в квартирі. Який кондиціонер краще вибрати для квартири чи приватного будинку? Як правильно вибрати хороший кондиціонер для дому? У чому відмінності існуючих на ринку моделей та на що звернути увагу насамперед?

Вибір кондиціонера для квартири та приватного будинку

У вузькому значенні кондиціонером можна вважати будь-який пристрій, який переносить тепло з однієї частини системи до іншої. За перенесення температури відповідає холодильний агент або холодоагент – це загальна назва для хімічної речовини, яка швидко конденсується та випаровується усередині робочого контуру – мідної труби.

Отже, у хорошому кондиціонері для будинку (придбати инверторные кондиционеры можна за посиланням. Ці кондиціонери найзатребуваніші за останні 10 років, мінімальний % поломок, ціна-якість, функціональні та довговічні. Інверторні моделі Gree взагалі вибороли ринок, т.к. можуть обігрівати у мороз -30°С. Найсучасніші компресора, датчики та деталі. Підвищений контроль збирання. 5 років.) обов’язково має бути два елементи: той, що поглинає тепло і той, що його виділяє. Але незважаючи на загальний принцип роботи, різні види кондиціонерів підходять для різних потреб.

Даємо поради про те, на які параметри звернути увагу, вибираючи пристрої для різних типів приміщень.

Внутрішній та зовнішній блок кондиціонера

По типу

Існує кілька типів охолоджувальних систем.

Віконні
Наприкінці XX століття були популярні моноблоки, які вставлялися прямо у вікна чи стіни. Зараз модель цікава більше як екскурс в історію: такі можна зустріти, як правило, тільки на ринку речей, що були у вжитку. Незважаючи на дешевизну та довговічність, у віконних кондиціонерів багато мінусів: вони охолоджують лише невелику площу, сильно шумлять і заважають світлу проникати у приміщення.

Спліт-системи
Найпопулярніший варіант, який найчастіше встановлюють у житлових приміщеннях: вони тихіше і зручніше за вікна кондиціонери. Саме слово «спліт» означає поділ блоків — джерела підвищеного шуму, такі як компресор і осьовий вентилятор, винесені на вулицю, а в приміщенні залишається лише випарник. Якщо ви ставите питання, який кондиціонер вибрати для приміщення площею 15-60 м2, наприклад, квартири-студії, то спліт-система вам підійде.

Мультіспліт-системи
Підходяще рішення для великих кімнат або кількох приміщень у будинку — комфортні кліматичні умови будуть у кожному. У мультиспліт-системі одного зовнішнього блоку підключається кілька внутрішніх. Це рішення стане чудовим варіантом для новобудови, в якій передбачено лише одне місце під зовнішній блок кондиціонера. Або якщо не хочеться встановлювати на фасаді великого заміського будинку кілька зовнішніх блоків.

Канальні спліт-системи
Такі кондиціонери часто використовують в офісах або невеликих готелях, коли охолодженим повітрям потрібно забезпечувати відразу кілька приміщень або рівномірно охолоджувати велике приміщення з різних точок. Для житлових приміщень ці системи вибирають, коли хочеться зберегти мінімальний дизайн інтер’єру, куди не вписується кондиціонер настінний.

Охолоджене повітря в канальних спліт-системах видується не в приміщення, а в повітропровід. Канальні рішення потрібно окремо проектувати: не вдасться просто повісити внутрішній блок на стіну чи стелю, необхідно також змонтувати мережу повітроводів.