Як вибрати коляску для новонародженого малюка?

У вашому житті має настати або вже настала важлива подія — народження малюка. Вже готові пелюшки, сорочечки і ліжечко. Однією з головних і важливих покупок є коляска. Яку ж вибрати при нинішньому розмаїтті.

До 6 місяців малюк ще занадто слабкий, щоб тримати спину і голову. І довге перебування у вертикальному положенні йому заборонено. Тільки лежати. Тому головним критерієм є рівна горизонтальна поверхня з жорстким дном, тому чудово підійде mutsy коляска, яку можна придбати за вигідними цінами.

shutterstock_168726611

Практично всі сучасні коляски діляться на три основні категорії:

• Коляска-люлька — це класична люлька, яка кріпиться на шасі. Як правило, всі люльки знімаються з шасі. В подальшому встановлюється прогулянковий блок. Такі коляски створені спеціально для новонароджених. Корпус у таких колясок щільний, без зайвих деталей і згинів, усі боки закриті. Знятий з шасі корпус можна використовувати і як ліжечко, і як автолюльку.

• Коляски-трансформери (або універсальні) У таких колясок дві функції. До 6 — 7 місяців це колиска, а після, як дитина підросте вони трансформуються в прогулянкову коляску. Мабуть, це є головною перевагою таких колясок. Адже такі моделі радують своїх власників з народження дитини і до 3 років. Але вони мають свої недоліки. Перш за все, це велика вага, на відміну від класичних люльок, які досить легкі. Також трансформери мають багато зайвих згинів і щілин, ремені безпеки іноді неможливо від’єднати — що створює дискомфорт малюкові до 6 місяців. Але є і досить хороші моделі, які в комплекті мають сумку і можливість від’єднання ременів безпеки.

• Модульні системи так звані «2 в 1» і «3 в 1». Така система — це шасі, на яке встановлюється люлька, а пізніше і прогулянковий блок. А в разі «3 в 1» і авто — крісло. Коляски з такою системою практично завжди робляться на основі прогулянкових колясок. Відповідно, шасі у них прогулянкове. Недоліком таких колясок є лише ціна. Вони значно дорожче від всіх інших моделей. Але великим плюсом є повна комплектація.

Основні фактори при виборі коляски

Вага. Практично всі коляски для немовлят мають значну вага — не менш 12 кг. Якщо ви живете на нижніх поверхах або у власному будинку- то це не буде для вас проблемою. А тим, хто живе в будинку з ліфтом варто підійти до вибору коляски грунтовно. На жаль, не всі багатоквартирні будинки мають наявність спеціального місця для колясок. Тому потрібно заздалегідь передбачити варіант доставки коляски з вулиці до квартири. Якщо це люлька — розгляньте можливість швидкого від’єднання від шасі. У трансформерів така функція, на жаль, не передбачена.

Прохідність. Краще, якщо колеса будуть великими і надувними. Коляски на таких колесах підійдуть діткам, народженим восени або взимку.

Люлька. Варто звертати увагу на внутрішню обшивку люльки. Вона повинна бути з натуральних матеріалів. Також люлька повинна бути вмісткою. В ній мають бути наявні отвори для надходження повітря. Люлька має бути утепленою. Внутрішнє оздоблення маю бути в пастельних тонах або з неяскравим малюнком.

Амортизація. Покатайте коляску в магазині, краще по нерівній поверхні. Гарна амортизація забезпечить міцний сон вашому малюку.

Капюшон. Капюшон на візку повинен забезпечувати хороший захист від вітру, снігу або сонця. Також вітається наявність додаткового копюшона для максимального закриття люльки. Зверніть увагу на кріплення капюшона — вони повинні бути міцними і не послаблюватися при частому відкриванні — закриванні. В іншому випадку капюшон буде постійно опускатися.