Як вибрати книгу для малюка?

Чому батькам буває складно вибрати книгу для малюка? Причин кілька. Якщо це перша дитина, і дитяча література не є сферою ваших інтересів, то останній раз ви до неї зверталися років 30 назад. Ймовірно, ви в ній погано орієнтуєтеся. У вас великі сподівання: хочеться зацікавити, прищепити любов до читання, виховати хороший смак.

Якщо враховувати кілька критеріїв при складанні дитячої бібліотеки, є шанс зробити читання важливою частиною життя дитини. А придбати збірки з віршами для дітей ви можете тут http://knigosfera.com.ua/category/poezija_dlja_detej/ вже зараз.

8_5 (1)Ілюстрації

Малюк тільки починає пізнавати світ і тому намальовані предмети, люди і тварини повинні бути впізнавані. Тобто лисичка нехай буде схожа на лисицю. При цьому деталі добре прописані, а за образом видно характер. Чим докладніше зображення відтворює текст, тим краще.

Для дітей молодшого віку картинка не повинна бути занадто строкатою. Добре якщо предмети великі, мають чіткий контур і світлий однотонний фон.

У 3-4 роки, навпаки, особливий інтерес викликають книги з безліччю деталей, їх хочеться розглядати, шукати нові подробиці. Вони розвивають уважність і підходять для самостійного читання.

Тексти

Якщо ви вибираєте вірші, можна схитрувати і піти перевіреним шляхом. Вашому малюку не обов’язково знати всіх класиків і сучасних поетів. Але раз у прекрасних поетів є дитячі збірники, чому б не познайомити з ними дитину?

У прозі головне — історія. Вона повинна бути:

— не страшною;

— простою;

— без моралей.

Дещо ще

Дитині до 6 років важко утримувати увагу на одному і тому ж об’єкті. Тому деяким малюкам читання здається нудним. Для таких випадків знадобляться книги з інтерактивними елементами. Це можуть бути віконця, які малюк буде відкривати сам. Книжки-бовтанки, з кнопками і голосами всередині. Або книги з використанням різних матеріалів: паперу, тканини і хутра. Запропонуйте дитині самій чіпати, натискати, шарудіти. Так читання буде більше схоже на гру.

Такий варіант підійде не тільки для самих маленьких. І в п’ять років діти із задоволенням знайомляться з різними фактурами.

Формат і якість

Коли будете вибирати книгу, оцініть її розмір і вагу. Вона не повинна бути занадто важкою. Добре, якщо дитина сама зможе її взяти і принести вам.

Що стосується паперу, вибирайте щільний, менше шансів випадково порвати. У хорошої книги немає запаху і вона не фарбує руки.

Приємного читання вам і вашим малюкам!