Як вибрати килим

Килим завжди додає інтер’єру затишку і тепла, тому не варто нехтувати цим елементом інтер’єру. Головне — правильно вибрати матеріал, форму і тип килима, щоб він відмінно вписався в інтер’єр і доповнив його.

Які бувають типи

Придверні килимки для передпокою захищають від бруду, прикрашають приміщення і доповнюють інтер’єр. Вони зазвичай утримують пісок, пил, воду. Такі килими міцні, не втрачають колір і форму.

Декоративні килими, зокрема гуцульські килими, також захистять і прикрасять приміщення. За ними потрібно ретельно доглядати, щоб продовжити термін служби. На таких килимах зображують краєвиди, тварин, рослини або цікаві візерунки. Кожен зможе знайти килим, який стане важливим акцентом в інтер’єрі, додасть розкоші і приємно здивує гостей.

За допомогою килимових доріжок можна створити затишок, гармонійно підкреслити форму приміщення. Вони красиві, зручні і практичні. За ними легко доглядати, вони довго прослужать і при цьому коштують дешевше, ніж ковролін. Найчастіше ними прикрашають коридори, зали урочистостей, сходи, вітальні і кухні.

Шкури надають кімнаті родзинку. Найчастіше ними прикрашають вітальні, спальні і кабінети. Шкури роблять з натуральних і штучних матеріалів. Другий варіант підійде тим, хто не сприймає натуральні або хоче заощадити.

Якої форми може бути килим

Форму килима вибирають по геометрії кімнати і з орієнтиром на меблі, яка в ній знаходиться.

  • Килими прямокутної форми — найбільш поширений і звичний варіант. Розмір потрібно вибирати, відштовхуючись від інтер’єру. Маленькі можуть розділити кімнату або виділити одну зону, а великі повністю змінять зовнішній вигляд приміщення, закриють собою підлогу.
  • Килими круглої і овальної форми гармонізують і візуально розширюють простір. Вони допоможуть пом’якшити кімнату складної форми, з великою кількістю незграбних меблів. Коло завжди сприймається як центр, тому з його допомогою також можна виділити яку-небудь зону.
  • Вузькі довгі килими найчастіше стелять у коридорах, але їх можна використовувати і для виділення певної зони в кімнаті.
  • Можна придбати килим незвичайної форми. Він стане важливим акцентом в інтер’єрі, тому краще його повісити на стіну або постелити посередині кімнати. До того ж з його допомогою можна створити незвичайний і креативний дизайн.

Які натуральні матеріали використовують для килимів

Килими з натуральних волокон в цілому зручні, практичні і екологічні, поглинають шум, проте можуть викликати алергію.

Шерсть еластична і пружна, тому швидко випрямляється після стиснення, що не витоптується і не вицвітає, а також вона відмінно тепло- і звукоїзоліруєт. Такі килими часто стелять у вітальнях або спальнях. Мінус: вони швидко брудняться.

Бавовняні килими вбирають вологу, тому їх стелять в ванних кімнатах або лоджіях.