Як вибрати індукційну панель

Оновлюючи кухонну техніку, багато хто намагається замінити її на більш стильну, ергономічну та компактну. Один із найсучасніших варіантів – це плита з індукційними конфорками. Підібрати модель індукційної варильної панелі можна за допомогою рейтингу найкращих на 2021-2022 роки, складеного за відгуками експертів та покупців.

Як вибрати хорошу індукційну варильну панель

Вони відрізняються високою ефективністю та економічністю порівняно з газовими та електричними аналогами. Крім того, їх легко доглядати, тому що їжа не пригорає і не прилипає, якщо опиняється на плиті. Але варто з’ясувати інші технічні показники при покупці індукційної панелі, вибрати яку можна на сайті https://stylus.ua/varochnye-poverhnosti-elektricheskie/tip-poverhnosti:indukcionnaya/.

Форма та кількість конфорок

Як і інші варильні панелі, вони мають від 2 до 6 конфорок. Якщо розміри кухні невеликі, то надають перевагу пристрою на 2-3 конфорки. Такі варильні панелі компактні та непомітні на кухні.

Для просторих приміщень і в тому випадку, коли потрібно готувати кілька страв одночасно, купують великі варильні панелі на 5-6 конфорок. Але найчастіше використовують стандартну комплектацію на 4 конфорки.

На ринку представлені панелі з квадратними, овальними, шестикутними та ромбоподібними зонами нагріву. Але форма не така важлива, як діаметр. В середньому він становить від 14 до 21 см. Посуд підбирають так, щоб дно покривало до 70% поверхні нагріву. Якщо посуд виявиться меншим, то він не нагріється.

Порада! Для посуду з невеликим дном (наприклад, турки) можна використовувати спеціальний диск-підставку.

Матеріал

При виготовленні використовують загартоване скло або склокераміку. Візуально вони практично не відрізняються. Краще зарекомендувало себе склокерамічне покриття. Воно здатне витримувати великі температури тривалий час. Тому вартість таких панелей вища, ніж у загартованого скла.

Обидва покриття не люблять точкових механічних впливів. Для догляду за ними достатньо придбати спеціальний засіб і губку.

Розмір

Розміри 4-х конфорочних панелей приблизно 60 см за шириною та глибиною. Вони найпоширеніші та затребувані. Мінімальні моделі, які пропонують виробники, починаються від 30 см завширшки, і вони вписуються навіть у крихітну кухонну поверхню.

Є моделі до 100 см завширшки, де розміщуються 6 зон нагріву. А для нестандартних планувань пропонують круглі та кутові панелі, вони підкреслюють дизайн та допомагають використовувати вільний простір. Важливим показником є товщина варильної панелі. Вона може бути від 40 до 100 мм. Підбирають такі, що відповідають формі та розмірам стільниці.

Додаткові функції

Індукційні панелі мають набір стандартних і додаткових функцій, які полегшують використання та впливають на вартість.

  • PowerBoost дозволяє збільшити потужність зони нагрівання за рахунок сусідньої конфорки, що знижує час приготування.
  • Для сімей з маленькими дітьми пропонують моделі із блокуванням управління.
  • Автовідключення зручно застосовувати, коли багато готувати. Нагрів відключається, як тільки прибираєте посуд.
  • Є конфорки, що розширюються, які підлаштовуються під дно посуду.
  • Чим більше кроків регулювання температури, тим простіше підібрати режим приготування.
  • Є варильні поверхні без окресленої зони нагріву, і конфорка сама налаштовується на розмір посуду.
  • Функція паузи дозволить призупинити процес, не вимикаючи повністю настроювання.
  • Індикатор потужності та таймер допоможуть повністю зайнятися приготуванням страви і не відволікатися через дрібниці.