Як вибрати фільтр зворотного осмосу?

Кожен містянин знає, що пити воду з-під крана категорично не рекомендується. Навіть після кип’ятіння в ній залишаються шкідливі для здоров’я мікроелементи і хімічні сполуки. Саме через це все більшої популярності набирають фільтри для води.

F1_5-36PСеред фільтрів для очищення водопровідної води популярністю користується система зворотного осмосу. Даний вид фільтра підключається до водопроводу, звідки надходить вихідна вода для очищення, а всі домішки зливаються в каналізаційну систему. Придбати систему зворотного осмосу ви можете на сайті https://rolfis.com.ua/shop/filtry-dlya-vody/filtry-dlya-pitevoy-vody/sistemy-obratnogo-osmosa/sistemy-s-nasosom.html вже зараз.

Ми розповімо, як правильно вибрати фільтр зворотного осмосу. Не поспішайте з покупкою, рішення потрібно приймати після ретельного вивчення всіх характеристик приладів. Тим більше, що вартість даних систем для очищення води досить висока.

Види систем зворотного осмосу

Фільтр зворотного осмосу для очищення води складається з картриджів, обладнаних спеціальними дрібно пористими мембранами і фільтрами, а також з бака для очищеної води. Обсяг бака складає від 8 до 12 літрів.

Складна конструкція може здатися дещо габаритною і незручною в установці і використанні, але після монтажу на місце призначення (а саме під раковину), стає зрозуміло, що ніяких незручностей і урізання простору не відбудеться.

Зараз на ринку представлено 2 види систем фільтра зворотного осмосу:

 

  • З мінералізатором. Купити таку установку, означає отримати якість і хороший смак води через шість етапів очищення. Основне завдання мінералізатора — надати натуральний смак і якість воді, що можливо завдяки сучасним та екологічним мембранам всередині елемента.
  • Без наявності бака. Система відрізняється компактністю, мобільністю та зручністю установки. Ціна на дану модель на порядок вища, ніж на фільтр з мінералізатором. Але вартість приладу цілком виправдана, оскільки система добре справляється з очищенням води і практично не займає місця.

Як вибрати фільтр зворотного осмосу?

1. Ваша першочергова задача — дізнатися, який тиск холодної води у вашому водопроводі. Для правильної роботи системи необхідний мінімальний тиск 2,8 атм. Тому перший критерій вибору — звичайна система або з насосом (помпою). Система з насосом буде працювати навіть при тиску у водопроводі 0,2 атм.

2. Буває протилежна ситуація — тиск на вході «зашкалює» або спостерігаються сильні стрибки. У такому випадку рекомендується вибрати систему з колбами підвищеної надійності і встановити редуктор тиску. Надмірний тиск шкідливий — можливе руйнування елементів конструкції фільтра, підвищена витрата води, швидкий знос.

3. Наступний крок — вибір кількості ступенів очищення. Бувають: 5-ти ступінчасті (3  попередні фільтра, мембрана і вугільний фільтр остаточного очищення); 6-ти (3 попередні фільтра, мембрана, мінералізатор і вугільний фільтр остаточного очищення); 7-ми ступінчасті (3 попередні фільтра, мембрана, мінералізатор, біокерамічний активатор і вугільний фільтр остаточного очищення). Іноді додається ультрафіолетова лампа.

4. На продуктивність системи впливає мембрана, яка встановлена в систему зворотного осмосу. Так само на продуктивність впливає тиск, з яким вода подається на мембрану (чим вищий тиск, тим більше очиститься води). Тобто з помпою продуктивність системи, як правило більша.

5. Розмір накопичувального бака також впливає на продуктивність системи. Важливо знайти параметри, які будуть точно відповідати вільному місцю під раковиною.

6. Чимале значення має конструкція крана. Тут може бути присутній 1 вентиль для очищеної води або 2, якщо в систему включений мінералізатор.

Купівля фільтра для води вимагає певних знань, хоча б на початковому рівні, інші тонкощі завжди можна дізнатися у консультанта або менеджера, який пояснить особливості представлених моделей і допоможе зробити правильний вибір.