Як вибрати дверний замок?

Придбання та встановлення нового замку – звичайнісінька справа для новоселів або для тих, хто вирішив максимально убезпечити своє житло. І тут господарям будинку або квартири доводиться вибирати з величезного асортименту, який пропонує сучасний ринок. Поспішати й купувати першу-ліпшу модель не варто, тому, що до вибору замку для вхідних дверей потрібно поставитися серйозно.

На що звертати увагу при виборі дверного замку?

Вхідні двері з надійним замком – головна перешкода на шляху злодіїв та інших небажаних гостей, тому на таких речах заощаджувати точно не варто. Проте, з іншого боку, зайвих грошей, як відомо, не буває, і вибір нового замку зазвичай пов’язаний із небажанням переплачувати.

Перш ніж купувати новий замок, потрібно відповісти на кілька важливих питань:

 

 • Скільки замків має бути на вхідних дверях?
 • Які моделі вважаються найнадійнішими?
 • Який замок краще використовувати – накладний чи врізний?

Багата практика захисту приміщень за допомогою замків допомогла створити загальні рекомендації незалежно від типу замку:

 • Два дверні замки завжди краще, ніж один, але третій – це вже надмірність.
 • Один хороший дорогий замок це краще, ніж два або три неякісні.
 • Якщо на дверях два замки, то краще, якщо вони будуть мати різні конструкції.
 • При установці замка слід пам’ятати, що двері самі є перешкодою для доступу до захисних механізмів, а замки, своєю чергою, перешкоджають злому дверей.
 • Краще витратитись на купівлю хорошого дорогого замку та двері, ніж на купівлю нового майна замість викраденого.

Замки для вхідних дверей

Всі замки, призначені для вхідних дверей, суттєво відрізняються між собою за конструкцією та способами установки. Два основних типи замків для вхідних дверей – врізні та накладні. Як відомо з назви, врізні замки монтуються всередину полотна дверей, а накладні встановлюються зовні. Іноді, в основному для броньованих дверей, використовуються цілі запірні комплекси, коли рухомі ригелі висуваються та блокують двері відразу у кількох напрямках.

Сьогодні накладні замки використовуються досить рідко, оскільки вони ненадійні. Використовуються в основному в комплексі з іншим, більш надійним запірним механізмом. Найчастіше перевага надається врізним моделям, які представлені у величезному асортименті.

Системи блокувань, які використовуються у дверних замках

Таких є кілька:

 

 • Механічне блокування.
 • Механоелектричне блокування.
 • Механоелектронне блокування.

При механічному блокуванні використовується замикаючий механізм та ключ. Механоелектричне блокування замку здійснюється за допомогою набору кодової комбінації цифр, тобто спрацьовує певний набір електричних імпульсів.

Механоелектронне блокування замку працює при подачі спеціального електронного сигналу, що надходить з магнітної картки, що зчитується спеціальним контролером.

Сьогодні дуже популярні електромеханічні замки-невидимки. Такий замок спрацьовує від сигналу, що спрямовується з пульта управління. Працює механізм від електричного приводу, що потребує постійного автономного джерела живлення. Головна перевага такого замку — нема потреби робити замкову щілину, отже, злодіям буде дуже важко визначити, де, власне, знаходиться замок.