Як вибрати дитяче велокрісло?

Якщо ви часто їздите велосипедом і у вас є маленькі діти, рано чи пізно вам знадобиться дитяче велосипедне крісло. Адже без нього перевозити малюка на велосипеді дуже складно. Сьогодні на ринку представлений величезний асортимент таких сидінь. Як же правильно вибрати дитяче велокрісло?

При виборі дитячого крісла необхідно враховувати кілька важливих параметрів. Ось основні з них.

 

  • Тип кріплення. Сидіння для дитини на велосипед може кріпитися у різних місцях. Найпоширеніший варіант – на рамі. Він і найбільш оптимальний. За такого розташування сідла дитину простіше контролювати. Крім того, дитина не так сильно відчуває трясіння при їзді. Також велокресло детское може бути закріплене ззаду, на багажнику. Це дає дитині більше простору, але ускладнює контроль і піддає її сильнішому трясінню. Однак подібні вироби мають найбільш надійне, жорстке кріплення. Зрештою, можливе розташування на кермі. У цілому нині – досить хороший варіант, чимось схожий на кріплення на раму.
  • Розмір. Цілком очевидно, що дітям різного віку необхідні сидіння різних розмірів. Усі пристосування поділяють на великі групи. Перша призначена для малечі від пів року до трьох років вагою до п’ятнадцяти кілограмів. Друга – для дітей від року до семи років, що важать до двадцяти двох кілограмів. Вибір робиться виходячи з комплекції дитини та її віку.
  • Матеріал. Сьогодні дитячі велокрісла виготовляють в основному зі сталі та полімерного матеріалу. Сталеві вироби міцніші та надійніші, але важчі та дорожчі. Пластмасові – дуже легкі та досить дешеві, проте можуть не витримати серйозних навантажень.
  • Додаткові можливості. Стандартні крісла є звичайним сидінням з полімерного матеріалу або дюралюмінієвого сплаву, що жорстко кріпиться до велосипеда. Однак деякі моделі мають додаткові функції. Найбільш поширені дві. Перша – здатність розкладатися. У розкладеному кріслі маленький пасажир може їхати напівлежачи та спати. Підійде для дітей віком до трьох років. Друга – амортизація. Дитячі сидіння беруть на себе всі вібрації велосипедної рами. Тому їхати не дуже комфортно. Внаслідок цього деякі моделі мають власну амортизацію, що істотно підвищує комфорт малюка. Також деякі моделі обладнані фронтальним склом, що перешкоджає попаданню пилу в обличчя під час перевезення.
  • Якість збирання. Сидушка повинна мати високу якість збирання. Всі деталі та вузли повинні бути щільно підігнані одна до одної, не мати люфтів. Кріплення до велосипеда має бути міцним та надійним. Від цих якостей безпосередньо залежить безпека малюка.
  • Виробник. Найкращою якістю, більшим терміном служби та високою надійністю відрізняється продукція відомих виробників. Проте, якість останнім часом підтягнули й китайські компанії. Їхні вироби, звичайно, поступаються брендовим, але користуватися ними цілком можна.
  • Ціна. У випадку з дитячими сидіннями, як і з багатьма іншими товарами, найкращим рішенням буде надати перевагу продукції середньої цінової категорії. З одного боку, вона забезпечить достатню надійність та прийнятну якість складання, використання нормальних матеріалів. З іншого, вона не вимагатиме переплачувати за репутацію фірми та бренд. Все це робить її оптимальним вибором у більшості ситуацій.

Дитяче велокрісло – незамінне пристосування для любителів велосипедних прогулянок, які мають маленьких дітей. Воно допоможе кататися на велосипеді разом із ними без ризику для малюка отримати травму.