Як вибрати дитяче автокрісло?

Перевезення дітей в автомобілі регулюється на законодавчому рівні та обов’язково передбачає використання спеціального автокрісла. Це обумовлено безпекою неповнолітніх учасників дорожнього руху. У зв’язку з цим багато батьків задаються питанням про те, як правильно вибрати дитяче автокрісло. У цій статті ми розглянемо групи автомобільних крісел, виходячи з ваги і віку дитини.

0+

Це рішення для самих маленьких. Автокрісла для дітей з народження до 1 року розраховані на масу тіла до 13 кг. Вони захищають незміцнілий хребет новонародженого малюка і встановлюються на передньому (подушка безпеки обов’язково вимикається) або задньому сидінні. За рахунок п’ятиточкових ременів безпеки дитина не може випасти з крісла. Щоб підтримати спинку малюка, користуються спеціальним вкладишем. Автокрісло може доповнюватися регульованою спинкою для сну і неспання і захисним капюшоном. Багато моделей виконуються як переноска, люлька або качалка.

0+/1

Це автокрісла для дітей до 4-х років або з масою тіла до 18 кг. Вага малюка впливає на те, чи буде крісло встановлюватися по ходу або проти руху машини.

1

Такі автомобільні крісла купують для дітей з масою тіла 9-18 кг або до 4-х років. Вони можуть встановлюватися спиною або обличчям по напряму руху транспортного засобу.

1-2-3

Ці автокрісла можна використовувати максимально довго, так як вони розраховані на масу тіла 9-36 кг і вік до 12-ти років. У міру зростання маленького пасажира крісло може трансформуватися. Вони мають сидіння, високу спинку і ремені безпеки. Встановлюватися автокрісла цієї групи можуть тільки обличчям. Деякі рішення оснащені столиком, з яким крісла стають ще безпечнішими.

2-3

Автокрісла групи 2-3 орієнтовані на дітей 15-36 кг у віці до 12 років. Тут використовується штатний ремінь безпеки, а в деяких моделях може регулюватися спинка для максимального комфорту дитини.

Крісло-бустер

Це варіанти для дітей з масою тіла 15-36 кг у віці 7-12 років. Проста підкладка не має спинки та не оснащена ременями безпеки. Бустер ідеально підходить для маленьких пасажирів, які ще не можуть зайняти пасажирське сидіння в силу недостатнього росту. Ріст дитини повинен бути не менше 1,2 м.