Як вибрати бойлер?

Щоб після покупки бойлера в будинок, офіс або квартиру ви не залишилися розчарованими, прийнято брати до уваги не тільки специфіку місця під монтаж, але і кількість користувачів. При цьому, будь-яка незначна деталь може виявитися корисною конкретно у вашому випадку. А дизайн допоможе гармонійно обіграти нагрівач, якщо монтаж планується в житловій кімнаті. 

sovety-po-razmeshcheniyu-boylera-850x450Вибір бойлера з урахуванням обсягу

Цей критерій підбирається виключно індивідуально, адже кожна сім’я споживає різну кількість води для здійснення гігієнічних процедур або миття посуду. Але для зразкового розрахунку обсягу беріть до уваги кілька критеріїв:

Кількість користувачів — як правило, доросла людина під час прийому душу споживає до 20 л води, для миття посуду 10 л. З цієї причини одній людині достатньо бойлера до 30 л. Але якщо сім’я з двох і більше людей — краще вибрати і купить бойлер модифікації від 80 л.

Кількість джерел води — якщо ви плануєте підключати тільки душ або мийку — достатньо моделі до 30 л. Для високого споживання розгляньте варіанти ємністю від 100 л.

Місце під монтаж — фахівці рекомендують встановлювати бойлер на несучу стіну. Це виключає ймовірність падіння при великому навантаженні.

Завдяки широкому асортименту у вас не виникне проблем з вибором. Виробники пропонують модифікації ємністю від 6 літрів і більше.

Потужність бойлера: що це?

Даний параметр впливає на те, наскільки швидко бойлер нагріє воду до необхідної температури. Як правило, нагрів здійснюється від 15 хвилин до декількох годин. При цьому, моделі потужністю 5 кВт добре підходять для використання на кухні. Все, що вище, дозволяє якісно нагріти воду для купання в душі.

Який бойлер краще придбати?

В процесі вибору хочеться зупинити свою увагу на практичній і зручній моделі, яка повністю задовольнить потреби і залишиться економною. Сучасні моделі прийнято ділити на проточні та накопичувальні. Якщо перші коштують дешевше і мають більш просту конструкцію — останні дорожче. При цьому, здатні накопичувати воду, зберігаючи задану температуру тривалий час. Якщо у вас велика сім’я — накопичувальні бойлери будуть найкращим рішенням.

Який ТЕН вибрати?

Нагрівальний елемент — показник того, наскільки довго прослужить обладнання. Проблема в тому, що в процесі нагрівання утворюється наліт, який накопичується і погіршує теплові властивості ТЕНа. Як підсумок, вода гріється довше, а енергії споживається більше. Якщо ви не бажаєте регулярно обслуговувати техніку або часто міняти нагрівач через поломки — рекомендуємо звернути увагу на «сухі» моделі. Такі ТЕНи додатково поміщені в колбу і ніяк не контактують з водою, що в рази підвищує їх термін служби. Але при бажанні заощадити класичні «мокрі» нагрівачі як і раніше доступні до придбання. Фахівці рекомендують проводити чистку бойлера не рідше одного разу в сезон.