Як вибирати корм для кота?

Купивши собі пухнастого улюбленця, ми в першу чергу замислюємося про його харчування. Які ж критерії варто врахувати при виборі корму для кота і на що варто звернути увагу?

59315af66c7e2Сухий корм чи консерви?

І сухий корм, і консерви можна використовувати для раціону вашого улюбленця. Відмінність між ними полягає в різному вмісті вологи. У сухому кормі її максимум 9-10%, а в консервах близько 75-80%.

Чим же хороший сухий корм?

По-перше, він має досить тривалий термін зберігання. По-друге, його можна залишити в мисці тварині на весь день. По-третє, в сухому кормі міститься досить багато мінеральних і рослинних добавок.

Основний мінус сухого корму в тому, що якщо він є основним раціоном вашого кота, то можуть постраждати нирки через надлишок солей. Тому у вашого вихованця завжди повинна бути миска з чистою і свіжою водою. У сухих кормах також міститься невелика кількість жирів, тому варто додавати чайну ложку оливкової олії в їжу вашого кота і корм насититься необхідними вітамінами А і Е.

Переваги консерви

Що стосується консервів, то в них міститься достатня кількість солей і вони не є небезпечними для здоров’я вихованця. Консервований корм Шеба засвоюється краще. Крім того, асортимент такого виду корму значно більший. Зараз існують різні види консервів: в соусі або желе, у вигляді паштетів або рулетів… Зберігати консервований корм потрібно так, як і людську їжу. Не залишайте консерви поза холодильником на довгий час! В такому випадку виникають шкідливі мікроорганізми, які завдадуть шкоди здоров’ю вашого улюбленця.

Класи корму

Класи корму можна розділити на економ клас, преміум і супер-преміум. Корми класу економ виробляються з продуктів невисокої якості, це можуть бути відходи виробництва людських продуктів харчування. Основою такого виду кормів є соєвий білок, тому такий раціон потрібно регулярно поповнювати мінеральними і вітамінними добавками.

Корми класу преміум — хороша альтернатива натуральним продуктам харчування, так як в них входять всі необхідні для котів корисні речовини. Дуже часто в преміум корми додають зернові культури, сою, м’ясні субпродукти, рослинні білки, але їх відсоток вмісту невеликий. Також в їх склад входять консерванти і підсилювачі смаку, щоб привернути увагу вихованця.

У кормах класу супер-преміум використовують високоякісні інгредієнти з мінімальною кількістю рослинних добавок.

Вік і порода

Ці два показники також є досить важливим фактором при виборі корму. Їжа повинна, в першу чергу, відповідати віку кота. Наприклад, кошенятам потрібно в раціоні більше білків, жирів і мінералів для активного росту. А якщо годувати таким кормом дорослу кішку, то таке харчування приведе вашу тварину до ожиріння.

Також варто звернути увагу і на породу. Наприклад, існує спеціальний корм для сфінксів, який містить компонент, що підсилює бар’єрну функцію шкіри, запобігає роздратування і стимулює зволоження.

Так що, до питання вибору корму для кота варто поставитися досить серйозно. Враховуйте вік, породу, індивідуальні особливості вашої тварини, а перед початком годування спершу порадьтеся з ветеринаром. Пам’ятайте, що неправильно підібраний для вашого вихованця корм може вплинути на здоров’я кота, його апетит, активність і правильну роботу деяких органів.