Як вагітність впливає на жінку?

Наше тіло зазнає безліч змін під час вагітності. Про деякі з них вам давно відомо, а про інші ви і поняття не маєте. Пам’ятайте, що не всі жінки відчувають однакові зміни. Вагітність є чудовим досвідом, який тільки може отримати жінка, так що насолоджуйтесь кожною зміною, яку вона спричиняє за собою, і в кінці кінців, ви будете винагороджені морем дитячого сміху. Давайте подивимося, які фізичні зміни відбуваються під час вагітності.

30272_20140221Набрякання грудей: зміни в розмірі грудей і зовнішньому вигляді стають очевидними з першого триместру. Насправді це одна з перших ознак вагітності. Розмір грудей збільшується, соски стають опухлими і ніжними.
Причини набрякання грудей. Це відбувається через збільшення рівня гормонів — естрогену і прогестерону. Зміна грудей буде тривати до кінця вагітності, що означає часті зміни в розмірі бюстгальтера. Ви будете додавати кілька сантиметрів кожен місяць, що не тільки наділить вас зайвою вагою, але також потребує більш глибокого дихання, щоб збільшити приплив кисню вам і дитині.

До речі, якщо вас цікавить чому болит поясница при беременности, тоді завітайте на сайт jdembaby.com та дізнайтесь про це більше.

Прискорення росту волосся і зміна його структури: під час вагітності спостерігається посилений ріст волосся і зміна його структури. Організму потрібне додаткове живлення.

Причини прискорення росту волосся і зміна структури. Це відбувається через гормональні зміни, що відбуваються в організмі, через підвищення рівня естрогену, який втручається в природний цикл росту і випадіння волосся, стимулюючи тільки зростання. Волосся відновлює свій природний цикл зростання після пологів і самі жінки помічають збільшення випадіння волосся після пологів.

Випадіння волосся після пологів — природний цикл відновлення волосся. Збільшення або зростання нового волосся можна помітити на обличчі, животі і спині, а так само в інших цікавих місцях. Зміни в структурі волосся можна помітити, на прикладі того, що кучеряве волосся може стати правими і навпаки.

Прискорений ріст нігтів: гормональні зміни в організмі під час вагітності сприяють швидкому росту нігтів. Нігті, при цьому, можуть стати ламкими або, навпаки, зміцнитися.

Зміни зовнішнього вигляду шкіри: гормони можуть стати причиною багатьох змін вашої шкіри. Так звана «маска вагітності» поширена у вагітних жінок. Вона характеризується коричневою пігментацією на обличчі. У вагітних жінок, пігментація також може проявлятися як тонка лінія, що йде від пупка до лобкової кістки.

Пігментація може так само торкнутися соска і ареоли (шкіра навколо сосків), яка стає темнішою і більшою за розміром. Пігментації шкіри обличчя можна запобігти, використовуючи сонцезахисний крем і уникаючи надмірних сонячних променів. Інша поширена проблема шкіри під час вагітності — прищі, які виникають за рахунок збільшення вироблення жиру сальними залозами. Впоратися з ситуацією можна збільшивши частоту протирання обличчя лосьйонами на водній основі.

Розтяжки: розтяжки з’являються в області живота, стегон і грудей, так як тіло розширюється і розтягується. Коли дерма (середній шар шкіри відповідає за еластичність і міцність) зазнає постійного розтягування, в ній виникають розриви в різних місцях, що призводить до утворення розтяжок. Вони відображаються у вигляді рожевих плям. Розтяжки ніколи не зникнуть повністю.

Збільшення розміру ноги: ноги трохи будуть пухнути у зв’язку із збільшенням об’єму рідини в організмі під час вагітності. Набряк носить тимчасовий характер і зникає після вагітності, але на період вагітності необхідно носити взуття більшого розміру.

Інші зміни. Запори під час вагітності досить часте явище, це може бути викликано тим, що гормони уповільнюють травлення, а так само збільшується тиску зростаючої матки на пряму кишку. Запор є серйозною проблемою, але рідко приносить сильний дискомфорт. Хоча в деяких випадках хронічний запор може призвести до геморою. Запобігти запору можна, вживаючи продукти багаті клітковиною.

Психічний і емоційний стан. Психічний і емоційний стан так само зазнають деяких змін під час вагітності. Причиною цього є гормональні коливання.

Материнські інстинкти. Вагітність наповнюємо жінку материнськими почуттями та інстинктами ще до пологів. Перепади настрої досить поширені під час вагітності, що виникає через гормональні зміни, а також за рахунок свідомих і підсвідомих думок. Різні думки будуть виникати у вас в голові щодо здоров’я дитини, вашого фінансового становища, ваших батьківських навичок і т. д. Важливо розуміти, що ви не самотні у переживанні такої гами почуттів, кожна жінка проходить через це.