Як вагітність впливає на жінку і сімейні відносини?

Якась велика людина якось сказала, що дівчина стає жінкою тільки після того як народить дитину. Однак перша вагітність істотно змінює самопочуття жінки. Раніше вважалося, що перша вагітність повинна бути в 20 років, так як саме в такому віці пологи проходять найбільш легко. Але судячи з останніх досліджень, у здорових жінок в 30-35 років перші пологи проходять не набагато складніше, ніж в 20 років. У якомусь сенсі, у зрілої жінки пологи більш усвідомлені, адже жінка вже стала стійкою до стресу, більш відповідальною. Але пізніше материнство має і свої проблеми. Наприклад, можуть виникнути проблеми з діабетом, гіпертонією, з’являється ризик народження дитини зі спадковими захворюваннями.

shutterstock_115407118Ознаки вагітності у кожної жінки свої, але найголовніша прикмета вагітності це збій в менструальному циклі. Самі основні симптоми появи дитини в організмі жінки це нудота, втома, болючість грудей і так далі.

Всі сорок тижнів вагітності організм готується до пологів. З’являються часта зміна настрою, раптово можуть з’явитися сльози або незрозуміла посмішка. В організмі починає вироблятися хоріонічний гонадотропін.

Взаємини з чоловіком починають змінюватися. І тут жінці важливо бути відкритою, розповідати чоловікові про свої хвилювання і бажання.

У початкові місяці вагітності майбутня мама починає швидко втомлюватися — підвищується споживання енергії, змінюється обмін речовин. Це може бути пов’язано зі зниженням тиску, з нестачею заліза або фолієвої кислоти. Вкрай важливий в цей період хороший відпочинок. Також на початку вагітності жінку часто відвідує почуття нудоти. Іноді причину легко помітити, вона може з’являтися через запах сигарет, алкоголю і т. д. А іноді причини нудоти невідомі. Не дивлячись ні на що, нудота не є якимось відхиленням. Не варто лякатися цього. Варто спробувати внести зміни у звички харчування, частіше купувати продукти з вітаміном В6, а також частіше їсти фрукти і салати. Що б не трапилося, потрібно слухати себе, їсти тільки те, що захочеться і тільки тоді, коли захочеться.

Малюк в організмі мами змінює розташування органів черевної порожнини, через це з’являється печія. У такому випадку варто межувати вживання жирної їжі, потрібно їсти в міру. Також допомагають трав’яні чаї, кефір.

Шкіра може стати сухішою, деяких починає турбувати свербіж. Живіт чесати не рекомендується, краще зробити легкий масаж. Може допомогти тепла ванна.

На шкірі з’являються розтяжки і, на жаль, уникнути цього неможливо. Доведеться присвятити багато часу догляду за своєю шкірою і своїм тілом.

З’являється важкість у ногах. У такому випадку потрібно перестати ходити у взутті на підборах і перейти на «низький хід».

До кінця вагітності з’являється біль в попереку. Найчастіше це відбувається через неправильну поставу, набір ваги і т. д.

З кожним тижнем час безсоння збільшується. Варто влаштовувати невеликі прогулянки ввечері, прослуховувати спокійні мелодії.

При виношуванні дитини майбутні мами схильні до вірусних захворювань, тому що знижується імунітет, в зв’язку з тим, що всі сили організм віддає на захист дитини.

На той випадок, якщо сім’я не може народити дитину, існує штучне запліднення. Останнім часом в світі з’явилося безліч «пробіркових» дітей.

Багато хто вважає, що під час вагітності забороняється підстригати і фарбувати волосся, тому що це шкодить дитині. Це брехня! Стрижка ніяк не відбивається на стані дитини. Також існує думка, що жінкам не можна шити і в’язати під час вагітності, хоча це не так, якщо займатися цим в зручній для майбутньої мами позі.