Як вагітній жінці забезпечити себе вітамінами?

Організм вагітної жінки відчуває підвищену потребу у вітамінах і мінералах, що й не дивно, адже він практично з нічого створює нову людину. Зрозуміло, що для цього «створення» потрібен «будівельний матеріал», в ролі якого виступають тканини майбутньої мами і поживні речовини, розчинені в її крові. Тому, потреба в хімічних елементах і з’єднаннях у період вагітності істотно зростає, і вони не синтезуються в організмі, їх потрібно отримувати ззовні. Ось чому майбутній мамі слід подбати про те, щоб надходження вітамінів і мінералів в організм було повним і стабільним.

0fc9af10-3881-4d32-af6d-901d5c2376df_670x0_resizeЧи може правильне харчування покрити всі потреби у вітамінах і мінералах?

Відповідь однозначна – ні. Тому що як би не намагалася майбутня матуся, вона не зможе заповнити дефіцит вітамінів з допомогою вживання в їжу великої кількості фруктів, ягід і овочів. До речі, деякі ягоди, наприклад, полуниця, суниця і малина, в період вагітності не рекомендовані до вживання, так само як і цитрусові, які багато хто вважає джерелом аскорбінової кислоти. Це дуже сильна помилка, адже в процесі зберігання цитруси втрачають велику частину вітамінів, тому що вони просто поступово руйнуються.

Так і в яблуках теж дуже мало залишається вітаміноподібних речовин з тієї ж причини. Влітку та восени фрукти і овочі містять у собі просто гігантську кількість корисних речовин, але в процесі зберігання їх корисність йде на спад, і яблука, зібрані в серпні, до березня не містять в своєму складі практично нічого цінного, крім клітковини. Тому, не варто сподіватися на продукти, а краще потурбуватися про придбання відповідного вітамінно-мінерального комплексу.

До чого може призвести нестача вітамінів?

Ні до чого хорошого, особливо у перші місяці вагітності, коли в майбутньої дитини починають формуватися системи і органи. Дефіцит корисних речовин може негативно вплинути на перебіг вагітності і навіть спровокувати викидень. Крім цього, може погіршитися загальний стан вагітної жінки, а в деяких випадках, у неї запросто можуть початися проблеми із зубами і розвинутися недокрів’я. Якщо вітаміни і мінерали будуть надходити в організм у достатній кількості, то це сприятиме зміцненню імунітету, а значить, ризик інфікування вірусом грипу знизиться, а прояви токсикозу будуть незначними.