Як вагітна жінка повинна дбати про себе?

Період вагітності і безпосередньо пологи — відповідальний для будь-яких батьків період. Майбутні мама і тато завжди з нетерпінням чекають появу малюка на світ. Їм необхідна взаємна моральна підтримка і чітке виконання рекомендацій лікаря-гінеколога. 

Как-не-допустить-появления-растяжек-во-время-беременностиДотримання гігієни

Під час вагітності жінка повинна приділяти гігієні належну увагу. Важливо зберегти здорову мікрофлору тіла, адже вона передасться і малюкові після пологів. Майбутня мама повинна повністю виключити розвиток шкірних захворювань, а також хвороб інфекційного характеру. Тільки народжена дитина схильна до атаки хвороботворних бактерій, тому жінці варто подбати про проведення щоденних гігієнічних процедур.

Вранці обов’язково слід приймати теплий душ, під час якого мити з милом тільки обличчя, руки і шию. Груди і решту тіла обтирають вологим рушником. Приймання частих ванн під час вагітності під забороною, адже під час таких процедур вода разом з мікробами потрапляє в піхву жінки. Це може призвести до виникнення запалення.

Підбір правильного одягу і взуття

Повсякденний одяг вагітної жінки повинен бути вільним, це забезпечить зручність і комфорт під час прогулянок і виконання домашніх справ. Речі широкого крою запобігають здавлюванню живота і виникненню будь-яких незручностей для дитини.

Важливо вибирати одяг по сезону, адже правильний температурний режим забезпечує комфорт не тільки мами, але і плода. Вже на початку п’ятого місяця виношування лікарі рекомендують носити бандаж, який перешкоджає виникненню розтяжок.
Взуття краще вибирати на стійкому широкому каблуці для максимальної зручності.

Здоровий сон і фізичні навантаження

Вагітній жінці необхідно спати не менше восьми годин кожен день. Чоловік повинен створити комфортні умови для міцного сну дружини.

Майбутнім мамам протипоказані будь-які фізичні навантаження, вчинення різких рухів і тягання тяжкості. Заборонено кататися на велосипеді.

Однак корисними для здоров’я вважаються прогулянки на свіжому повітрі, які заспокоюють нервову систему матусі, а плоду надають потрібний кисень. Вранці лікарі рекомендують виконувати легку зарядку, це дозволить встановити правильне положення плоду в матці.

Майбутні батьки несуть відповідальність за народженого малюка, тому ще на ранніх етапах вагітності повинні подбати про фізичне і психологічне здоров’я його матері.