Як уникнути порушення зору?

Будь-яка людина зобов’язаний розуміти, що стежити за своїм зором необхідно пильно, причому з раннього дитинства. В якості профілактики можна дотримуватися комплексу заходів, які спрямовані на підтримку зорової функції. Дуже важливо не допустити розвитку хвороб очей. Особливо актуальним це є при діабеті, коли зір втрачається зі стрімкою швидкістю. Людині необхідно берегти очі при роботі з комп’ютером і під час читання, а також своєчасно відвідувати офтальмолога.

 

 

Без названия (9)Симптоматика, що сигналізує про необхідність відвідування лікаря

 
Навіть у разі незначних змін зорової функції слід звертатися до лікарів за консультацією.

 

 

Основними ознаками захворювань стають:

 

 

  • нечітке зображення предметів з близької і далекої відстані – симптом катаракти;
  • погіршення гостроти зору одного ока;
  • на деякий час пропадає зір або затуманюється погляд. Цей симптом говорить про закупорку судин або відшарування сітківки;
  • біль і почервоніння очей – говорять про наявність глаукоми;
  • сльозоточивість і свербіж очей свідчать про кон’юнктивіт.

 

 

Чим корисні вітаміни для очей?

 
Починати вживати вітаміни для зору потрібно всім, хто бажає надовго зберегти його.

Дуже важливими вважаються елементи В і аскорбінова кислота, для отримання яких варто змінити раціон і включити в нього рибні та м’ясні страви, капусту, висівковий хліб, зелень, банани, шипшину, овочі і фрукти.

Величезну користь приносять соки і відвари, зокрема, гранатовий сік активує обмін речовин і живлення очей, а також не допускає помутніння кришталика. Добре покращує зір мед, який розводять водою у співвідношенні «один до двох», і використовують як краплі.

Найбільш значущим у цьому плані вважається ретинол, присутній в печінці, риб’ячому жирі, жовтках. Наприклад, риб’ячий жир крім активного захисту очей, ще й підвищує імунітет. Також допомогу надають очам зелень і салати, а також печінка тріски. В достатній кількості риб’ячий жир присутній в деяких препаратах.

Непогано себе зарекомендували компреси з глини. Якщо робити щодня по 2-3 примочки, можна позбутися від подразнень. Можна ватний диск просочувати рослинною олією та чаєм, щоб накладати на очі. Таким чином, вони будуть відпочивати і розслаблятися.

Повний перелік процедур та рекомендованих до вживання продуктів можна обговорити з лікарем.