Як уберегти дитину від застуди? Частина 2

Ризик повторного захворювання також існує. Для того щоб «розірвати» це замкнуте коло захворювань, потрібно заздалегідь подбати про імунну систему.

kak-uberech-rebenka-ot-prostudyЩо впливає на роботу імунної системи?

 
Імунна система організму дитини дуже швидко і точно розпізнає віруси і може дуже швидко виробити спеціальні молекули – антитіла. За їх вироблення відповідають Т-лімфоцити і В-лімфоцити. Інші клітини, а також органи організму також беруть участь у формуванні роботи імунної системи. Для того, щоб вироблялися антитіла в більшій кількості і організм міг протидіяти вірусам, необхідно робити наступні дії:

 

  • займатися спортом;
  • загартовувати організм прохолодною водою;
  • вживати продукти, до складу яких входять вітаміни А і С.

При цьому виконання вищеназваних дій все ж не гарантує того, що в осінньо-зимовий період року або весною ваша дитина не захворіє застудними захворюваннями. У разі якщо така ситуація сталася, рекомендується звертатися за допомогою до кваліфікованих фахівців, які працюють у дитячій поліклініці. Лікар-педіатр зможе поставити точний діагноз і призначити курс лікування. При своєчасному зверненні за допомогою дитина зможе відчути себе краще вже на наступний день. Якщо ж вчасно не звернутися до лікаря, то захворювання може ускладнитися і потрібно буде лягти на денний стаціонар у лікарню.