Як стати нянею?

При перегляді і підборі вакансій дуже часто можна зустріти просте оголошення: «Шукаю няню». І, здавалося б, а чому не спробувати? Адже це здається простою і легкою справою, тим більше для жінок, у яких є свої діти. Але насправді це зовсім не так. Робота няні одна з найскладніших, нехай і не фізично, але морально точно. Тому варто задуматися: а чи готові ви нести відповідальність за чужу дитину?

ThinkstockPhotos-810773630 (1)Якщо ви все ж зважилися, то приготуйтеся зіткнутися з деякими труднощами:

 

  • У вас з батьками дитини можуть абсолютно не збігатися погляди на виховання. І ви не повинні переконувати їх у вашій правоті, тому що це їхній малюк, і вони мають право вимагати від вас такого виховання, яке вважають за потрібне.
  • Діти не всі розвиваються однаково і не у всіх однакові характери. Тому малюк не зобов’язаний бути схожим на ваших власних дітей або дітей ваших знайомих.
  • Треба пам’ятати, що навіть якщо дитина закапризує і перестане вас слухатися, ви не маєте права кричати або карати її. Слід розповісти цю проблему батькам, і вони самі вирішать, які вжити заходи.
  • Швидше за все, вам доведеться не просто гратися з малюком у веселі ігри, а й допомагати йому в розвитку. Для цього, якщо у вас немає педагогічної освіти, почитайте різну літературу, статті в інтернеті. Більшість дітей допитливі, але треба правильно
  • направляти їх енергію.
    Варто також підготуватися до ситуацій, в яких потрібна медична допомога. Тому треба знати деякі основи, щоб не розгубитися і допомогти малюкові.
  • Обов’язково уточніть у батьків індивідуальні особливості дитини: прихильності, уподобання, медичні показання.

Якщо ви прийняли рішення, що вас влаштовує вакансия няни, то важливо замислитися над тим, чи зможете ви захистити малюка під час прогулянки, заспокоїти, якщо він злякається або заплаче, чи вистачить у вас терпіння не зірватися, коли малюк не буде вас слухати? Варто звернути увагу і на свій рівень здоров’я. Адже діти люблять гратися в рухливі ігри, дивитися голосно мультики, вам доведеться піднімати малюка на руки. Діти вимагають постійної уваги до себе і зосередженості з боку дорослого.

Також будуть корисними питання до самого себе такого плану:

— Чи зможете ви жити з чужими дорослими людьми в одному будинку?
— Чи є у вас почуття такту і гумору?
— Чи вважаєте ви себе організованою і пунктуальною людиною?
— Як швидко ви приймаєте рішення, робите результативні дії?

Якщо ви знаєте, що все це зможете — значить, робота нянею для вас. І не бійтеся відсутності досвіду, головне — бажання, прагнення і любов до дітей.