Як стати другом своїй дитині у підлітковому віці?

Ні для кого не секрет, що діти в підлітковому віці стають менш сприйнятливими до батьківських умовлянь. Викликані зміни в характері дитини тим, що її особистість знаходиться на етапі формування, а тому у дитини виявляється складний характер. Незважаючи на те, що дитина в цьому віці прагне до більшої самостійності і незалежності від батьків, бажаючи все вирішувати сама, насправді дитина потребує вас як ніколи.

1674a6de6bd6b33b7ba7fd11f437037dМожна влаштовувати найрізноманітніші свята, дарувати дуже прикольні подарунки, але це не сильно допоможе. Навіть найоригінальніші подарунки і покупка наймодніших речей тільки тимчасово покращать стосунки. Якщо батьки не будуть підтримувати дитину в цей непростий час, відмовляться розуміти її і будуть ставити перед нею тільки самі заборони, швидше за все, дитина замкнеться, а батьків вважатиме своїми ворогами.

Як же стати дитині другом?

Зрозумійте, що всі проблеми підлітка здаються йому найглобальнішими в світі. Не кажіть дитині, яка щось розповіла вам про свої проблеми, що це дрібниці. Уважно вислухайте, якщо попросить пораду — підкажіть, але краще дозвольте дитині самій вирішити свої перші проблеми. Так вона згодом не буде звинувачувати вас в результаті ситуації, але зрозуміє, що ви завжди готові прийти її на допомогу.

У вашої дитини, безсумнівно, можуть з’явитися в цей час таємниці і секрети. Не змушуйте дитину все розповідати вам. Все одно вона не розповість, зате їй доведеться вам брехати. За це вона буде негативно ставитися до вас, адже загальновідомо, що найгірше люди ставляться до тих, кому роблять погано.

Цікавтеся своєю дитиною, її компанією, намагайтеся проводити більше вільного часу разом. Знайдіть спільне хобі. Постарайтеся знайти таке хобі, яке може зацікавити настільки, щоб згодом перейти в професію.