Як розвинути пам’ять у дитини?

Коли дитині виповнюється рік, в її житті настає період найвищої, як фізичної, так і розумової активності. Маленька людина, як губка, вбирає і переробляє все, що чує, бачить і відчуває навколо. І не важливо, казка це буде, мультфільм або, може, просто якась буденна подія: якщо дитині цікаво, це обов’язково відкладеться в її маленькій голівці.

preschool

Що цікаво, мозок немовляти у віці 1-3 років відрізняється не тільки здатністю швидко схоплювати, але ще і надовго запам’ятовувати. Ми можемо забути, чим займалися тиждень тому, але яскраві події з далекого дитинства пам’ятаємо назавжди.

Навчаючи дитину, обов’язково враховуйте вікові особливості.

Перша річниця малюка повинна стати сигналом для турботливих і думаючих батьків, які бажають виховати дитини всебічно розвиненою особистістю. А більш сприйнятливою до засвоєння інформації, ніж тепер, дитина вже не буде ніколи. Але займаючись навчанням дочки чи сина, пам’ятайте, що в цьому віці діти, як правило, позбавлені посидючості, а їхня увага на одному предметі рідко утримується більше п’яти хвилин. Отже, приступаючи до занять, постарайтеся не забути, що  ваша дитина недоросла особистість і навіть не школяр, а всього лише малюк з нестійкою, короткочасною увагою.

Постарайтеся організувати заняття з урахуванням вищесказаного і, при цьому, не забудьте: ці заняття повинні бути, по-перше, грою і тільки потім, власне, навчанням. Бажано виключити всякий тиск на малюка. Якщо він відразу не засвоює важливу для вас інформацію, не поспішайте наполягати. Досить у майбутньому знайти зручний момент і повернутися до вже пройденого.

Важливо, щоб розвиток був різнобічним.

Ви читаєте дитині книги, вчите її рахувати – чудово, але цього недостатньо. Необхідно, щоб інформація, яку дитина щодня отримує, була якомога різноманітнішою. Нехай дитина малює, ліпить, щось майструє, а ще як можна частіше гуляйте. Відвідування зоопарку чи цирку неодмінно піде на користь допитливому розуму дитини.

Хоча, цілком підійде і звичайний похід в парк або вихід в гості, а прийшовши додому, обов’язково обговоріть те, що сталося, або побачене за день. Цим ви, з одного боку, закріпите отримані знання, з іншого – краще зрозумієте інтереси і бажання вашої непосиди. Загалом, намагайтеся не зациклюватися на якомусь одному навчальному напрямку, а робіть так, щоб розум малюка впитував найрізноманітнішу інформацію і, що важливо, різні враження.