Як розвинути фантазію у дитини?

Як зайняти дитину, якщо вільний час батьків закінчився, а у дитини тільки почався? Чи вірите ви в чудеса? Ні? А ось ваша дитина вірить. Вона здатна перенестися куди завгодно, і захопитися грою настільки, що для нудьги не залишиться часу. Правда, дитині для цього потрібні іграшки, і не прості, а справжнісінький потяг.

40446103 - child playing with wooden train. toy railroad for kids. toddler kid at day care. educational toys for preschool and kindergarten child. little girl at daycare.

Здавалося б, що гратися потягом цікаво тільки перші хвилин п’ятнадцять, а далі починається нестерпна нудьга, рутина, і ніякої новизни. Ваша дитина так не вважає. Для неї, в такій непримітній, на перший погляд, грі може відкритися цілий світ захоплюючих пригод.

Психологи радять купити дитині іграшкову залізницю. Раніше така розкіш була недоступною, але тепер зробити таку покупку не складе особливих труднощів. Добре, якщо дитина сама зможе вибрати собі потяг. Проінструктуйте дитину, як правильно себе вести, щоб потяг не поламався, і сам «машиніст» не постраждав, під час «подорожі».

Якщо у вас немає можливості порадувати дитини потягом — не впадайте у відчай. У вас є відмінний шанс купити що-небудь інше. Наприклад, відмінно підійде конструктор. Ваша дитина саме зможе створити собі бажану іграшку.

Доброю розвиваючою грою може стати конструктор, де потрібно склеювати необхідні деталі (дерев’яний або паперовий) або з’єднувати їх про допомогою болтів і гайок (металевий). Для початку за роботою повинен стежити хтось старший, щоб надати необхідну допомогу, якщо така знадобиться.

Буває, дитина — щасливий володар безлічі іграшок, і навіть не знає, на яку з них варто звернути більшу увагу. У такому випадку батьки можуть допомогти розібратися у ситуації. Наприклад, разом з дитиною створити автостоянку, або автопарк. Участь дорослого необхідна тільки спочатку гри, далі юний водій впорається сам.

Важливо пам’ятати, що будь-яка іграшка надає глобальний вплив на поведінку і розвиток дитини. Головною метою батьків є правильний напрямок і допомога в перших кроках дитини цим шляхом. Правильний вибір іграшок забезпечує розвиток дитячої фантазії та вміння зайняти себе чимось цікавим у вільний час.

Для успішного дозвілля можна придбати дитячу залізницю, конструктор, іграшкові споруди і пазли. В принципі все, що тільки може допомогти вашій дитині пофантазувати і помріяти. І ще одне правило, мабуть, найголовніше — участь батьків у грі малюка. Нехай тільки на самому початку, але все ж дитина повинна відчувати вашу підтримку.