Як розвинути дитину дошкільного віку?

Більшість сучасних батьків намагаються розвивати дітей з раннього віку. Як це зробити правильно? І, головне, як і чим займатися з дитиною, щоб заняття проходили в позитивному ключі і приносили користь, а не шкоду?

110 (1)Маленькі дітки розвиваються постійно. Вони пізнають світ, освоюють мова, вчаться спілкуватися з однолітками. Мозок дитини молодшого дошкільного віку проробляє колосальну роботу, тому краще не навантажувати дитину буквами, цифрами і складними головоломками. Для повноцінного розвитку дитині потрібні зовсім інші заняття, і перш за все — ігри та творчість.

Спільні ігри

У віці від 3 до 7 років для дітей дуже важливі рольові ігри з однолітками: через них дитина не тільки вчиться знаходити спільну мову з іншими дітьми, але і знайомиться з різними соціальними ролями, набуває навиків роботи в команді. Дотримуючись правил гри, діти звикають контролювати свої спонтанні бажання. Тому замінити веселі спільні ігри не можуть ні розвиваючі мультики, ні заняття з головоломками і складними іграшками.

Тому батькам необхідно дати дитині можливість грати з однолітками. Особливо, якщо дитина не ходить в садок.

Творчий розвиток

Всі дошкільнята люблять якийсь вид творчості: вони співають, танцюють, малюють, ліплять з пластиліну. Батькам варто заохочувати ці інтереси: танці допомагають розвинути почуття ритму, а малювання та ліплення — уяву і дрібну моторику.

Для всебічного розвитку дитина повинна спробувати різні види творчості, але насильно змушувати не варто. Малюк сам скаже, що йому цікаво. Чудовий варіант — записати дитину в гурток чи на майстер-клас, де творчою діяльністю займаються відразу кілька дітей.

Чи розвиває дитину планшет?

Поширена помилка — батьки дають дитині планшет або телефон, і дитина захоплено грається і не вередує. Але насправді будь-які комп’ютерні та мобільні ігри — велика шкода для дитини. Навіть якщо це захоплюючі головоломки. Тому що у малюка формується невірне уявлення про світ: в іграх багато спроб, і завжди можна виправити помилку, скасувавши хід або почавши все заново, в реальності ж подія відбувається один раз, і доводиться відповідати за наслідки.

Набагато кращими є розвиваючі ігри з кубиками і іграшками-головоломками або конструктором. З дітьми старшого віку можна грати в настільні ігри, наприклад, шашки. Вони добре розвивають пам’ять і логіку.

В якому віці вчити дитину читати?

Багато батьків намагаються навчити дитину читати якомога раніше. Однак більшість неврологів і педіатрів вважають, що такі заняття можуть нашкодити дитині. Тому не потрібно записувати дитину на розвиваючі курси, де нібито навчать читати в 2-3 роки: в цьому віці діти ще не можуть свідомо керувати своєю пам’яттю і запам’ятовують тільки те, що їх дійсно вразило. Крім того, малюки не можуть тривалий час концентрувати увагу.

Вчити читати дитину потрібно тільки після того, як у неї сформується мова, просторове мислення і вміння будувати міркування. Зазвичай це відбувається в 5-6 років. А до цього віку краще розвивати малюка за допомогою ігор та занять творчістю.