Як розповісти дитині про секс? Частина 1

Буквально кожну дорослу людину в далекому дитинстві починало хвилювати одне питання — звідки беруться діти? Батьківські небилиці про лелеку або капусту зовсім не вселяли довіри. Однак, рано чи пізно подібних розмов стає уникнути все важче. Особливо неможливо проігнорувати бесіду з дитиною про секс, якщо вона випадково застав батьків в ліжку в самий розпал статевого акту.
fb6af8ce80eba5873ea9016a1ee4e4f3

 

Якою має бути батьківська реакція?

Як це не банально, необхідно попередньо замикатися в кімнаті, щоб уникнути подібного конфузу. Але якщо все ж малюк несподівано увірвався до вас у спальню, головне — зберігати спокій. Різкими криками можна лише налякати його. Попросіть дитину вийти і скажіть, що ви зараз самі до неї підійдете.

Пам’ятайте про те, що негативні асоціації з сексом можуть надовго оселитися в дитячій підсвідомості. Бажано, як можна швидше одягнутися, вийти і поговорити з дітиною. Займіться своїми звичними справами, лише потім почніть важливу розмову на дуже делікатну тему.

Поради фахівців

Головна рекомендація психологів — бути правдивими, без висвітлення найменших деталей і подробиць. Існують спеціальні мультфільми, в яких все підноситься в доступній формі для дитячого віку.

Перш, ніж почати серйозну розмову, спробуйте обережно розпитати малюка про те, що він бачив.

У багатьох дітей, які застали батьків за заняттям сексом формується стійка думка, ніби тато мамі робить боляче. Вона ж стогне.