Як розпізнати і лікувати алергічний дерматит?

Алергічним дерматитом називається особлива недуга, що з’являється у вигляді відповідної реакції організму на якийсь подразник, який іншими людьми сприймається абсолютно нормально. При цьому алергічна реакція може виявлятися при тактильному контакті з шкірою у дуже короткий термін. У подібних випадках медики кажуть, що організм людини має підвищену чутливість до певної речовини, яка з розвитком недуги стає алергеном.

Без названия (58)Ця надчутливість, як правило, спостерігається на один окремий алерген, і при кожному новому контакті з ним тільки посилюється. Зазначимо, що алергічний дерматит можна сприймати як сповільнену реакцію організму на певний подразник, оскільки поступово наростають симптоми алергії, доставляючи людині все більший дискомфорт. При цьому до активації алергічних реакцій у більшості випадків не призводить активність антитіл, а велика концентрація імунних клітин, що потрапляють у кров і створюють патологічний осередок.

Важливо знати, що в якості подразників найчастіше виступають різноманітні хімічні сполуки, такі як пральні порошки, нікель, хром і з’єднання цих речовин. У решти людей подібні алергени не викликають будь-яких реакцій, оскільки вони мають дуже маленький розмір, і вільно пропускаються імунною системою. Коли ж подібні речовини потрапляють в організм алергіка, їх швидко починають атакувати білки крові, які відрізняються досить великим розміром.

Таким чином створюються з’єднання, що перетворюються в алергени, і призводять до небажаних реакцій. Найчастіше алергічний дерматит проявляється як гостра форма екземи. На певних ділянках шкіри утворюються почервоніння, на місці якого швидко утворюються невеликі бульбашки. При лікуванні алергічного дерматиту спочатку проводиться спеціальне дослідження, з допомогою якого встановлюється вид алергену. Після цього лікар-дерматолог може призначити хворому відповідне лікування, за допомогою якого можна швидко припинити алергічні прояви. Як правило, хворому призначаються спеціальні антиалергенні препарати, а також особлива дієта.