Як розкрити таланти і здібності дитини?

Розкриття таланту людини — це щастя. Нерідко наші таланти так і залишаються нерозкритими або незатребуваними і закинутими. Але чим раніше розпізнати здібності і таланти в маленькій людині, тим імовірніше, що вони потраплять на благодатний ґрунт і принесуть свої плоди. Як допомогти своєму малюкові в розкритті його здібностей і таланти?

razvivaem-hudojestvennui-talant-rebenka (1)Чим відрізняються здібності від таланту?

Здібності — це розвинені природні задатки. А талант — найбільш яскраво виражена здатність до чого-небудь. З термінами розібралися, тепер давайте розберемося, як ці самі дитячі таланти і здібності розкривати і розвивати.

Всім відомо, що розвивати здібності потрібно якомога раніше, ще до їх виявлення. У гонитві за сучасним розвитком дитини важливо не перекрити їй тягу до самостійного пізнання світу, ще з пелюшок годуючи методиками і різними заняттями. На жаль, така картина в наш час вже не рідкість, особливо в мегаполісах.

Як розвивати здібності дитини?

Чуйна мама, постійно спостерігаючи, повинна дати поштовх для розвитку дитини, а потім допомогти малюкові, підхопивши його тягу до будь-якої діяльності. Помітивши, наприклад, хорошу координацію і гнучкість у своєї донечки, ми віддаємо її на танці або гімнастику. Тут, однак, не варто повністю передоручати свою дитину викладачам. Якщо дитина перестала «рости» в улюбленій справі, пропало бажання займатися нею, варто задуматися про причини такої зміни. Іноді, якщо в цьому справа, доводиться вдаватися і до зміни керівника. Або дещо змінити напрямок діяльності, і з гімнастики перебратися, наприклад, у фігурне катання.

Є кілька слушних порад, як допомогти дитині розкрити свої таланти і здібності.

Позиція спостерігача

Як часто ми загадуємо: «Моя дочка обов’язково стане гімнасткою!» або: «Наш синок неодмінно повинен піти по стопах батька». Але на ділі наші бажання і здібності малюка можуть не збігатися. Щоб не завдати шкоди, частіше спостерігайте за своєю дитиною. Адже це відразу помітно — що їй більше подобається,  що виходить найкраще.

Вселяємо в дитину відчуття впевненості у власних силах

Це дуже важливий пункт. Не забувайте відзначати навіть невеликі удачі малюка і хвалити його за це. Ні, не перехвалите, не хвилюйтеся. Не просто так, а саме за вдало виконану роботу. Це додає сили, окрилює, вселяє впевненість! У житті вашому малюкові це дуже стане в нагоді. А за інтелектуальні невдачі, як кажуть психологи, краще взагалі не сварити дитину років до 10-ти.

Домагайтеся самостійності

Ми дуже часто все до дрібниць плануємо за дитину крок за кроком, день за днем. Підганяємо, поспішаємо все вмістити в один день. З раннього дитинства малюк звикає, що за нього все вирішують мама і тато. Допомагаючи і направляючи, давайте все ж дитині можливість самій себе займати, робити самостійні кроки.

Оточуйте малюка увагою

Інша крайність — коли дитина займає себе весь час сама. Але ж ніяка іграшка не замінить живого спілкування з рідною людиною. Якщо зовсім немає часу, це може бути навіть будь-яка спільна робота по дому.

Любіть своїх малюків і давайте їм це зрозуміти

Давно доведено, що краще розвиваються ті діти, які відчувають себе потрібними. Адже це і у дорослих так.

Розвиваємо пізнавальну активність

Для стимулювання пізнавальної діяльності малюка підійде різноманітний розвивальний матеріал, в достатку представлений зараз на прилавках магазинів.

Гра і творчість

Вчіть дитину бачити цікаве в оточуючих предметах і залучати це у свої заняття. Наприклад, зробити з непотрібної коробки гараж для машинки або будиночок для ляльки. Словом, у звичайних предметах побачити привід для гри.

На допомогу для гармонійного розвитку малюка покличте собі мистецтво — музику, малювання. Підбирайте якісний фонетичний музичний матеріал для малюка, не переобтяжений важким звучанням, з вираженою мелодією. Запам’ятовування музики на слух, до речі, сприяє подальшому хорошому запам’ятовуванню усного шкільного матеріалу. А малювання і прикладна творчість вчать самовираженню.

Розкриття талантів і здібностей дитини — непроста, але дуже важлива справа для кожного з батьків і педагога. Але краще, ніж близькі люди, ніхто не зрозуміє і не підтримає малюка. Якщо вчасно не звернути задатки дитини в потрібне русло, через кілька років може бути вже пізно. У середніх і старших класах школи діти часто захоплені чимось просто за компанію. Звичайно, талант може розкритися і в зрілому віці. Але навіщо чекати так довго?