Як розбудити дитину?

Ось і настав той час, коли є у кожного своя справа в сім’ї вранці: хтось повинен йти на роботу, а хтось в дитячий садок. Літній відпочинок позначився на режимі і діти прокидатися, коли це треба не дуже-то і бажають. Що значить «доброго ранку» для дитини? Як зробити так, щоб воно і справді стало добрим перед походом в дитячий садок.

7183_one_maxПробудження це найважливіший момент, так як від того, як прокинеться дитина і який настрій на день при цьому вона отримає, так і день скластися. Навіть якщо дорослі, «вставши не з тієї ноги», ходять похмурі і дратівливі цілий день, то що ж говорити про дітей?

Момент пробудження повинен бути легким і ненав’язливим, добре якщо режим Вашої дитини вже збудований так, що на момент вашого пробудження дитина теж починає прокидатися. Але якщо все не так ідеально?

Хочемо звернутися до особистого досвіду в цьому питанні: для гарного переходу від сну до активного дня необхідний насамперед спокій батьків і ласкавий підхід. Кращого всього починати будити дитину трохи раніше наміченого часу підйому — хвилин за 5-10, поступовість у справі пробудження це дуже добре.

Не варто ні в якому разі використовувати армійський підйом з гучними криками і музикою, це може тільки погіршити ситуацію. Якщо дитина трохи сплакнула, то варто завести відволікаючу розмову, переключити увагу з неприємного моменту (може бути щось не дуже гарне і страшне наснилося) на щось нейтральне або навіть позитивне: за вікном сонце, листопад, а може і сніг випав за ніч — такі зміни навіть дорослих радують.

Так, і, напевно, найголовніше: Ваша дитина — Ваше ж відображення! Поспостерігайте за тим, як дитина прокидається і ви побачите себе в цей самий момент. Тільки хороший приклад може позитивно вплинути на те, як же дитина буде зустрічати новий день. І не забувайте про щиру усмішку і чарівні слова: «Доброго ранку!». Внесіть з перших миттєвостей неспання в день позитивний і відмінний настрій!