Як робити масаж. Корисні поради

Самостійне проведення процедури масажу — доступна кожному можливість зняти втому, підвищити тонус, надати загальний благотворний вплив на весь організм, усунути больові відчуття. Для цього не потрібні особливі вміння, кваліфікація, спеціальні умови. Досить мати загальні уявлення про анатомію, знати деякі правила і враховувати протипоказання. 

 

 

Під час масажу здійснюється безпосередній вплив на м’язи, шкірні покриви, судини, сухожилля і зв’язки, а також непрямий вплив на роботу внутрішніх органів через стимуляцію активних точок. Крім того самомасаж має ряд інших корисних властивостей.

massage

 

 

1. Поліпшується циркуляція лімфи і крові. Це надає відчутний позитивний ефект на весь організм в цілому. Піднімається настрій, відчувається приплив бадьорості, відступає втома і сонливість, зменшується набряклість і інші застійні явища.

 

 

2. Механічний вплив під час виконання масажних рухів виробляє очищення шкіри від найдрібніших частинок. В результаті звільняються виходи сальних залоз, поліпшується шкірне дихання. Шкіра стає гладенькою, оксамитовою, більш пружною, набуває рівний красивий відтінок.

 

 

3. Корисний самомасаж і для суглобів. Люди у віці, а також ті, у кого спостерігаються проблеми з рухливістю суглобів, хто відчуває болючі відчуття при зміні погоди або після фізичних навантажень, цілком можуть відчути на собі благотворний вплив масажу. Вплив на навколосуглобні тканини і поліпшення кровотоку сприяють зняттю больового синдрому та зменшенню скутості суглобових зчленувань.

 

 

4. Важко переоцінити ефективність масажу для усунення целюлітних утворень і схуднення. Збентеження, брак часу або бажання заощадити можуть стати серйозною перешкодою для відвідування масажного кабінету. Тут на виручку приходить самомасаж. Масування проблемних ділянок сприяє посиленню обмінних процесів, що є невід’ємною частиною боротьби з надмірною вагою. Поєднання масажних процедур з правильним харчуванням і достатньою фізичною активністю дозволить швидко привести тіло в ідеальний стан. Крім того, при сильній втраті ваги неминуче обвисання шкіри, що теж ефективно усувається за допомогою масажу.

 

 

Виконуючи масаж самостійно, слід орієнтуватися на свої відчуття. На деяких ділянках варто затриматися подовше, десь підсилити або послабити тиск, також можна регулювати енергійність рухів, враховувати ослаблення больових відчуттів, розраховувати час. Все це дозволяє швидко отримати потрібний результат.

 

 

Самомасаж можна проводити як з метою підвищення тонусу, так і для релаксації. При цьому використовуються одні й ті ж рухи. Різниться темп, інтенсивність і, іноді, масажовані зони.

 

 

Як і будь-яка процедура, масаж має свої протипоказання. Не слід вдаватися до його допомоги при підвищеній температурі, шкірних висипах, сильній втомі, кровотечах, пухлинах, варикозі, деяких соматичних захворюваннях і в місцях пошкодження шкіри. Не слід масажувати живіт при сечокам’яній хворобі, грижі, наявності каменів в жовчному міхурі, при вагітності і під час місячних, після прийому їжі.

 

 

Перед проведенням масажу бажано провітрити приміщення. Слід вимити руки, зняти годинник, каблучки і ​​браслети. Масажувати можна через тонку натуральну тканину, або оголивши потрібну ділянку тіла. Рекомендується застосовувати засоби для масажу — масло, крем, тальк, гель. Це знизить ймовірність пошкодження шкіри, запобіжить натиранню. Також є спеціальна продукція, що надає додаткові ефекти (антицелюлітний крем, охолоджуючий гель, лікувальна мазь). Якщо ж змащувальні засоби не застосовуються, тривалість масажу слід скоротити.

 

 

Техніка проведення масажу проста і доступна кожному. Використовуються такі невигадливі прийоми, як погладжування, поплескування, постукування, розминання, розтирання. Всі дії повинні бути помірними і обережними. Головне — не завдати шкоди. Тому перед тим, як зайнятися самомасажем краще отримати консультацію у лікаря і переконатися у відсутності протипоказань. А при наявності захворювань крові, серця або судин це обов’язково.