Як риб’ячий жир впливає на зір

У століття високих технологій, комп’ютерів і смартфонів особливо гострою залишається проблема погіршення зору. До цих пір вчені не можуть назвати точні причини, через які розвивається патологія. Різною мірою на очі впливає все – від способу життя і харчування до екології, спадковості, розумового і фізичного навантаження. Але вже з давніх часів відомі численні народні засоби, які благотворно впливають на роботу органів зору. До них відносяться різні морепродукти, овочі та фрукти – від риби, капусти і моркви, горіхів і зелені до чорниці і цитрусових. Ще одним популярним, доступним і ефективним засобом є риб’ячий жир, який має комплексний характер впливу. Детальніше: https://www.apteka24.ua/bad/rybiy-zhir-i-omega-3/

Він не тільки сприяє зміцненню імунітету, поліпшенню стану шкіри і волосся, допомагає в профілактиці серцево-судинних захворювань, але і дуже корисний для очей. Жирні амінокислоти і вітаміни, які містяться в його складі, позитивно впливають на слизові оболонки, нормалізують роботу слізних залоз і усувають надмірну сухість. Крім цього, вони покращують гостроту зору, сприйняття кольорів, підвищують здатність бачити при слабкому освітленні і сутінках, знижують ризик розвитку дистрофії сітківки і утворення катаракти.

Особливості застосування для максимальної користі

Цінні корисні речовини, якими багатий риб’ячий жир, надходять в організм разом з їжею. Але найчастіше цієї кількості недостатньо для нормального функціонування, тому рекомендована відповідна харчова добавка – курсом один або два рази на рік. Завдяки сучасним технологіям, вона позбавлена характерного неприємного запаху, смаку і не викликає огиду, як в минулі часи. Крім очищеної маслянистої рідини для перорального прийому, також випускаються капсули. Оскільки жирна їжа, куріння і алкоголь заважають засвоєнню корисних елементів, слід переглянути раціон і відмовлятися від шкідливих звичок.

Натуральний продукт отримують з певних жирних сортів риб. В першу чергу, з оселедця, скумбрії і тріски, палтуса, тунця і лосося, що мешкає в холодних водах. Крім безпосередньо жиру, він цінується за вміст «хорошого» холестерину, мікроелементів, незамінних жирних кислот Омега-3 і Омега-6, вітамінів А і D. незважаючи на чудовий склад і безумовну користь, існує ряд протипоказань. Зокрема, харчова добавка не рекомендована:

 

  • при алергії на морепродукти,
  • при порушеннях згортання крові,
  • при гострих і хронічних захворюваннях нирок і печінки,
  • при хронічному панкреатиті,
  • при активній формі туберкульозу,
  • при виразковій хворобі шлунку і 12-палої кишки,
  • при міомі матки.

Щоб не погіршити ситуацію, перед прийомом важливо проконсультуватися з лікарем. Тільки фахівець може визначити реальну необхідність в риб’ячому жирі, оптимальне дозування і тривалість курсу. Важливо розуміти, що надлишок даного продукту загрожує зворотним ефектом, зниженням імунітету, коливаннями артеріального тиску та іншими небажаними наслідками. Крім того, для профілактики, а тим більше для комплексної терапії захворювань очей необхідний комплексний підхід. Залежно від індивідуальних потреб, призначаються коригувальні засоби, спеціальні вправи та інші дієві методи.