Як проявляються симптоми туберкульозу?

Туберкульоз — це захворювання, яке необхідно виявити якомога раніше, оскільки воно є виліковним, якщо вже не перейшло в запущену форму. Саме тому кожному потрібно знати про всі симптоми, через які воно проявляється.

1463217756_tuberkulezВарто відзначити, що на ранніх стадіях туберкульоз дуже сильно схожий на застуду або грип. Але, на жаль, лікування грипу не допоможе в цьому випадку, а тільки зашкодить. Тому дуже важливо не сплутати захворювання. На самому початку захворювання в крові дуже мало збудника хвороби, тому людина може нічого не помічати. Потім у неї починається кашель, який не проходить три тижні і більше. Під час кашлю з’являється мокротиння, людина може відхаркувати з кров’ю. Температура підвищується, але не сильно. Також починає пропадати апетит, людина худне і дуже швидко втомлюється. Ще одним симптомом може стати безпричинна агресивність, різка зміна настрою і зниження працездатності. Потрібно пам’ятати про те, що далеко не у кожного відразу проявляються всі симптоми туберкульозу, і не завжди одним з них є кашель. Але, якщо людина зауважила, що хоча б кілька з перерахованих вище симптомів присутні і не припиняються більше ніж три тижні, потрібно обов’язково звернутися до лікаря.

Варто зазначити, що у деяких людей навіть початкова стадія туберкульозу протікає в більш серйозній формі. У людини відразу ж підвищується температура до 39 градусів, у неї болить у грудях і ззаду, в районі плечей. Кашель присутній, але він сухий, а ночами хворий багато потіє. Підвищення температури спостерігається ввечері. Кашель може бути не сильним, але постійним. У деяких випадках температура коливається в межах від 37 до 38 градусів. Крім цього багато хто скаржиться на біль під лопатками, оскільки туберкульоз починає діяти на плевру. Якщо говорити про зовнішній вигляд людини, то навіть на ранніх стадіях туберкульозу люди втрачають рум’янець і стають блідими. Ще одним симптомом хвороби може стати біль в суглобах. Варто відзначити, що багато з цих симптомів також можуть бути і показниками грипу, тому не потрібно ставить собі діагнози самостійно і займатися самолікуванням. Непрофесіоналові вкрай складно відрізнити туберкульоз від звичайної застуди.

І останнє, бувають випадки, коли туберкульоз довгий час протікає в прихованій формі, без прояву симптомів. Тому необхідно проходити планове обстеження і стежити за здоров’ям.