Як проходить водійська медкомісія для отримання прав?

Кожному водієві потрібна медична довідка. Вона потрібна для переоформлення водійських прав, під час вступу на роботу за професією, раніше вона також була необхідна для техогляду. В основному, необхідність проходження комісії лікарів виникає у людини при отриманні прав, а далі довідка потрібна рідше. Єдино, що важливо вказати, якщо ви втратили права і потрібно їх відновити, то довідка теж знадобиться.
Doctor hand writing a medical recipe

Як отримують водійську медичну довідку? Найпростіше це зробити пройшовши медкомісію для водіїв. У неї входять лікарі — невролог, офтальмолог, психіатр і нарколог, а також хірург і терапевт. Документ видається на бланку, при отриманні його слідпопросити копію ліцензії медиків.

До речі, якщо вас цікавить мед справка на права 003, ви можете дізнатися детальніше про неї на сайті spravka-003.ru вже зараз.

Водійська медкомісія займає близько 30 хвилин, якщо невелика черга. Невролог перевірить основні рефлекси, запитає скарги. Хірург огляне вас також досить швидко, може поставити питання про болі в суглобах і про те, що турбує. Огляд у окуліста займе трохи більше часу. Якщо ви носите окуляри і знаєте параметри свого зору для кожного ока, результат буде швидшим, але основна перевірка — гострота зору кожного ока по спеціальній таблиці. Також офтальмолог пред’явить листки для перевірки сприйняття кольору, ви повинні відрізнити червоний і зелений кольори.

Психіатр буде спостерігати вас і задавати загальні питання. Частина комісії для автомобілістів зажадають довідку з диспансеру, чи не перебуваєте ви на обліку. Те ж саме стосується огляду у нарколога. Своїх клієнтів фахівці з психічних захворювань з досвідом розпізнають майже з першого погляду.

Огляд закінчує терапевт, який дивиться на ваш загальний стан і перевіряє підписи та печатки інших членів комісії. Вимоги до категорії B по зору дещо м’якші, ніж до категорії C, вид категорії вказується в довідці.

Якщо ви працюєте за наймом, водієм, то роботодавець зобов’язаний організувати періодичний медичний огляд за рахунок підприємства. Він проходить організовано, найчастіше на території підприємства, якщо воно велике і потрібно оглянути 50-100 людей.