Як прочитати малюнок дитини? Частина 2

Вікна

124170119_3185107_detskii_risynok_1_Великі та відкриті  вікна — це тяга до спілкування, ваш син або дочка люблять компанію. Безліч вікон — дитина хоче більше спілкуватися з однолітками. Фіранки на вікнах — проблеми взаєморозуміння з іншими людьми. Решітки — показник закомплексованості і тривожності. Такий малюк дуже потребує вашої допомоги, сам він не впорається. На малюнку вікна опинилися на самому нижньому поверсі? Значить, дитина загубилася і заблукала між реальністю і вигадкою.

Дах

Якщо він намальований жирною лінією, то це означає, що дитина — фантазер, часто плутає реальність і вигадки. Якщо натиск слабенький, легкий і невпевнений, то це говорить про боязкість і пасивність. Лінії постійно стираються — свідчення невпевненості, емоційної нестійкості, тривожності. Коли штрихи робляться спочатку легкими штришками, а потім наводяться жирніше, то це спроба контролювати свою тривогу, взяти себе в руки. Якщо якісно проведені межі краю даху, значить ви не заохочуєте свою дитину за прагнення до творчості. Дах та стіна не стикуються? Значить, дитина загубилася в навколишньому світі. Завдання батьків — допомогти їй знайти правильний шлях у житті. Приділяйте більше уваги своїй дитині.

Димар

Густий дим — це внутрішнє напруження. Тонкий струмінь диму — не вистачає спілкування з батьками. Труба захована з іншого боку даху — дитина взагалі намагається уникати емоційних контактів із близькими людьми.