Як прочитати малюнок дитини? Частина 1

Малюки дуже люблять малювати — вони передають на папері те, що відчувають, помічають, але не можуть висловити через свій маленький вік. Як зрозуміти, що твориться в душі вашої дитини?

detskie_risunki1Попросіть свого малюка намалювати будинок. Не давайте ніяких додаткових пояснень, не показуйте, як треба малювати, не допомагайте. Після того як ваша дитина намалює будинок, починайте аналізувати.

Будинок

Якщо зображено житло великого розміру, то це означає, що дитина товариська і комунікабельна. Намальовані поряд з будиночком інші будівлі говорять про тривожний стан малюка. Якщо будинок намальований вдалині — це означає, що малюк відчуває себе не зовсім щасливим. Малюнок у верхній частині аркуша свідчить про високу самооцінку. Сходи, які впирається в глуху стіну, де немає дверей — наслідок того, що у вашій родині сварки, конфлікти, і дитина це все бачить, вона через це мучиться.

Стіни

Якщо ваш малюк на малюнку зобразив задню стіну як би зсередини — це значить, що він хоче контролювати свій емоційний стан, намагається стримувати себе, свої пориви. Стіна без основи — у вашої дитини немає тісного зв’язку з реальністю, вона витає в хмарах. Якщо стіни прозорі, то значить ваш малюк прагне до лідерства.

Двері

Якщо вони відкриті, то це ознака товариськості та щирості. Дуже великі — вказують на те, що дитина залежить від інших, але досить комунікабельна.