Як привчити кошеня до туалету?

Будь-який власник кошеня постає перед питанням, як привчити малюка користуватися для своїх потреб не дорогим килимом, а спеціальним лотком з відповідним наповнювачем.

kak-priuchit-kotenka-k-lotkuПерша порада тим, хто вирішив принести в дім кошеня, запасіться терпінням. Згадайте, скільки ви витратили зусиль, щоб привчити дитину до горщика. Так і кошеня потрібно вчити, наставляти, але ні в якому разі не бити. Коти — від природи дуже охайні тварини і акуратні, тому потрібно лише пояснити їм правила поведінки у вашому домі. І краще, якщо котячий лоток з’явиться у вашому будинку раніше або одночасно з кошеням.

Між іншим, на сайті zoo-life.com.ua ви можете придбати велику кількість товарів для ваших домашніх улюбленців.

Перший час намагайтеся не відходити від кошеня в перші 10-15 хвилин після годування. Саме в цей момент воно швидше за все спробує зробити калюжу або купку. Якщо ви бачите, що воно обнюхує підлогу, топчеться й крутиться на одному місці, акуратно перенесіть його на лоток. Намагайтеся, щоб рухи ваші не були різкими, інакше ви налякаєте кошеня, і воно від страху передумає. А ваші пальці не повинні тиснути на живіт.

Коли кошеня залишить «зайвий вантаж» у належному місці, похваліть його і погладьте, нехай у його свідомості закріплюються позитивні асоціації з лотком.

Якщо ви не побачили, і кошеня залишило свідчення свого візиту на підлозі або килимі, ні в якому разі не карайте, не тичьте носом, як вчать деякі «любителі» котів. Краще тимчасово пересуньте лоток на це місце, навіть якщо це середина кімнати або коридору. Нехай вас це не бентежить, адже міра тимчасова. У котів дуже хороша пам’ять, тому кошеня, швидше за все, ще раз повернеться на вказане місце з тією ж метою. Допоможіть йому зорієнтуватися в призначенні лотка, покладіть туди шматочки паперу, змочені в його попередньому не дуже вдалому досвіді.

Багато любителів котів дозволяють їм спати на своєму ліжку, але краще не дозволяти кошеняті до 6 місяців вистрибувати на ліжко. Вночі кошеня може полінуватися йти занадто далеко і залишити неприємний сюрприз де-небудь на ковдрі.

Коли кошеня звикне користуватися лотком, туалет прибирають туди, де він не буде заважати господарям, а у тварини буде постійний доступ до  нього і можливість усамітнитися від сторонніх очей.

Коли кошеняті виповниться півроку, його можна поступово привчати користуватися унітазом. У цьому вам так само допоможе лоток, який на деякий час ставлять на кришку унітазу.